30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TOBB: Ocak Ayında Enerji ve Madencilik Alanında 84 Şirket Kuruldu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin, kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre, Ocak ayında toplam 11 bin 351 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 4 bin 914 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi ise kapandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin, kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre, Ocak ayında toplam 11 bin 351 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 4 bin 914 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi ise kapandı.

Geçtiğimiz ay kurulan şirketlerin 39’u elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında, 45’i madencilik ve taş ocakçılığı alanında faaliyete geçti.

Kurulan gerçek kişi ticari işletmesi sayısı da ocakta elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında 13, madencilik ve taş ocakçılığında ise 6 oldu. Böylece, Ocak ayında söz konusu sektörlerde 84 şirket ve 19 gerçek kişi ticari işletmesi kuruldu.

Ocak ayında kapanan şirketlere ait veriler ise şöyle oldu:

Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretim ve dağıtımı sektöründe faaliyet gösteren 121 şirket ile 5 gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı. Madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe ise 7 şirket ile 2 gerçek kişi ticari işletmesi faaliyetlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.