30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TOBB ETÜ Hastanesi Enerji Verimliliği Çalışmalarını Başlattı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Hastanesi ile Enerjisa Enerji, arasında ‘Enerji Performans Modeli’ anlaşması imzalandı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun şahitliğinde imzalanan anlaşma ile enerji verimliliğine yönelik ‘Enerji Performans Modeli’ TOBB ETÜ Hastanesi’nde uygulanacak. ​

Yılda 677 bin kWh elektrik enerjisi tasarrufu ile 207 bin TL kazanılacak…

Eski aydınlatma ürünlerinin yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleri ile değiştirilmesi ve sözleşme süresince bakımını kapsayan modele göre hastane, yılda 677 bin kWh elektrik enerjisi tasarrufu ve yine yılda 207 bin TL’lik kaynak tasarrufu sağlayacak. Kontrat süresi 5 yıl olarak belirlenen Enerjisa Enerji’nin “Enerji Performans Modeli”nde yapılan yatırım kendini kısa süre içerisinde amorti edecek.

TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kutlucan, Enerjisa Enerji ile imzalanan anlaşma çerçevesinde hastanenin enerji maliyetlerini düşürerek tasarruf sağlarken daha yüksek performanslı aydınlatma ile enerji verimliliği elde edecek olmasının değerli bir ekonomik katkı olacağını söyledi.

Enerjisa Enerji CEO’su Ziya Erdem de “Enerji sektöründeki müşteri ihtiyaçları ve beklentileri, diğer sektörlerde de olduğu gibi hızlı bir değişim içerisinde. Biz de Enerjisa Enerji olarak bu değişimin gerekliliklerini yerine getirmek için her müşteri segmentinin ihtiyacına özel çözüm ve servislerle hem müşterilerde hem de sektörde fark yaratan deneyimler sunan bir şirket olmayı hedefliyoruz. Enerji Performans Modelini de hem bu amaca hizmet etmesi hem de ülkemizin ve sektörümüzün en öncelikli konularından biri olan enerji tasarrufu alanında değer yaratması açısından çok önemli buluyorum. Yapılan işbirliğinin Enerjisa ve TOBB ETÜ Hastanesi açısından hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Enerjisa Enerji’nin taahhütleri şöyle:

Şirket, LED aydınlatma ile aydınlatma kaynaklı enerji tüketimlerinin azaltılması projesi kapsamında, ekipmanın tasarımı, satın alınması, tesise getirilmesi, kurulması ve devreye alınması, teknoloji seçimi ve mühendislik çalışmalarının sorumluluğunu üstleniyor. Söz konusu yatırım ve sonrasında gerçekleştirilecek bakım faaliyetleri de sözleşme süresi boyunca Enerjisa Enerji tarafından sağlanacak. Arıza söz konusu olduğunda ekipmanların değişimi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Yeni LED aydınlatmaların tasarım ve konumlandırılması da işletmeler ile mutabık kalınarak yapılacak.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.