30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tesla’nın 10 Yıl Önceki “V2G” Teknolojisi Yeni Araçlarında Olabilir

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Tesla’nın 2008 yılında tanıttığı birinci nesil Roadster modelindeki “V2G” teknolojisi, şirketin yeni nesil araçlarında yer alabilir.

Roadster modelinin “V2G” teknolojisi, kendisinden yaklaşık 10 yıl sonra satışa sunulan Model 3’te dahi olmayan bir özellik.

Söz konusu teknolojiyle araç sahipleri, aracın bataryasını sadece elektrikli motoru çalıştırmak için kullanmıyor, aynı zamanda bataryasında güç çıkısı sağlayarak farklı araçlara enerji tedarik edebiliyor.

Böylece Roadster bataryalarıyla başka bir elektrikli herhangi bir aleti, hatta elektrikli otomobili bile şarj etmek mümkün hale geliyor.

Şirket CEO’su Elon Musk, Twitter’dan “V2G “teknolojisiyle ilgili sorulan soru üzerine, söz konusu teknolojiyi çok erken dönemlerde kullandıklarını anımsatarak, teknolojiyi yeniden değerlendirebileceklerini belirtti.

“V2G” teknolojisi, şirketin üç popüler otomobili Model S, X ve 3’te yer almasa da 2020 yılında satışa sunulması beklenen yeni nesil Roadster’da yer alması bekleniyor.

Kaynak: https://electrek.co/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.