Tesla’nın Dahi Yöneticisi Elon MUSK Elektirikli arabalarda olduğu kadar Enerji uygulamaları ilede ses getiryor. TESLA SOLAR Çatı Kiremitleride bu uygulamalardan biri.

Elektrikli bir araba, bir Powerwall ve işlev gördüğü kadar iyi görünen bir solar çatıyı birleştirirseniz ne alırsınız? Tesla CEO’su Elon Musk’a göre ‘kusursuz bir şekilde entegre edilmiş bir gelecek’. Musk’ın misyonu sadece takdire değer değil, aynı zamanda hem şimdi hem de gelecekte enerjiyi kullanma şeklimizi değiştiriyor.

Estetik açıdan Çatı Solar’da çekici bir teklif

Bu yılın 28’inci gününde, Tesla aslında tam olarak çalışan güneş panelleri olan şık yeni çatı kiremitlerini tanıttı. Peki bu nedir? Ev sahipleri için panelleri kurmak konusundaki temel kaygının, estetik sorusu etrafında döndüğü göz önüne alındığında, bu yenilikçi inovasyon kesinlikle heyecanlanacak bir şey olarak karşımıza çıkıyor. .

Güneş’ten Daha çok faydalanmak

Günümüzde, güneş teknolojileri, çok açık bir şekilde hak ettikleri geniş çaplı değerleri almıyorlar. Bu problemin bir kısmı, pek çok çelişkili iddiaların mevcut olmasından kaynaklanıyor olabilir. Claptrapın kesilmesi, özellikle de Feed-In-Tarife oranlarının o kadar değişken olduğunu ve yıl içinde değiştiğini biliyoruz. İlk yatırımınıza söz verildiği gibi tatmin edici bir getiri mi alıyorsunuz? Bu bakımdan küçük bir maliyet / fayda analizi çok değerli olabilir. İyi haber şu ki, panellerin fiyatı azalmaya devam etti ve bir zamanlar yalnızca belli bir kesime hitap eden sektör artık herkese hitap edebilecek şekle bürünüyor.

Gerçekten de, çevremizdeki insanlar tarafından çoğu zaman itiraf edeceğimizden çok daha fazla etkileniyoruz. Yakın zamanda yeni ürünler aldıysanız çoğu zaman bildiğiniz bir kişi tarafından önerilen, yerel bir sağlayıcı tarafından almış olabilirsiniz. Aslında, birçok durumda, tanıdığınız birinin (örneğin, bir komşu veya aile arkadaşı) söz konusu kurucunun olması muhtemeldir.

Tesla ve SolarCity: yaratıcı bir işbirliği

Tuz ve karabiber, çay ve çukulabilen bisküvi gibi, işbirliği de şirket bağlamında harikalar yaratabilir. Bu Tesla ve SolarCity ile durum böyle. Her iki işletme de sürdürülebilir inovasyonun açık destekleyicileridir. Tesla’nın elektrikli araçlarının ardında sofistike teknolojiyi kullanırsanız ve SolarCity’nin çeşitli sistemlerinde ifade edilen güneş paneli yeniliğiyle birleştirirseniz, geleceğin enerji dostu buluşlarını üretmede başarı için hazır bir reçete edin. Böylesine kusursuz entegrasyon, işteki çıtayı daha da yüksek seviyelere çıkarır.

Tesla ve Mutlu Müşteriler

Başarılı bir iş için çabalarken, müşteri sadakatini güçlendirmek çok önemlidir. Memnun bir müşteri, zamandan sonra, sadece her yeni inovasyona değil, aynı zamanda hem bildikleri hem de saygı duydukları bir şirket ethosuna ve markasına girerek zaman kazanacaklardır. Tesla, müşteri memnuniyeti ve eşsiz marka taahhüdü bakımından yüksek puanlar elde eden “Halo Effect” in önemini açıkça gördü. Tesla, çevre dostu otomobiller için önemli miktarda notoriety elde etti ve bir PV sisteminin aynı fiyat aralığında olduğunu düşündüğünüzde, sadık hayran kitlesinin daha da büyük bir fiyattan satın alınacağını öngördü.

Umut verici bir gelecek
Daha da enerji verimli yenilikler vaadiyle gelecek Tesla için kesinlikle parlak. Gerçekten de Tesla, bugünün rüyasının gerçekten yarının gerçekliğine dönüştüğü yenilenebilir enerji endüstrisinde mümkün olanın sınırlarını çoktan kırdı. Peki Tesla buradan nereye gidiyor? İddiaların doğruluğunu kanıtlarsa, Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketinin güneş panellerinin yıl içindeki elektrikli otomobil serisinin satışlarını geride bırakacağına inanıyor. Tesla’nın güneş panellerindeki önemli medya ilgisi varsa, bu tür iddiaların çok somut bir gerçekliğe dönüşmesi muhtemeldir.