30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
Reklamı kapat

Tesla, Güneş Çatıları İle Avustralya Pazarına Girdi!

AVUSTRALYA (Enerji Portalı) – Uzun zamandır merakla beklenen olay oldu. Tesla güneş enerjisi alanında “Tesla Solar Çatı” adım attı.

Tesla Solar Çatı (Tesla Solar Roof), Avustralya için bu alanın yeni üyesi oldu. Bu, türünün (yenilenebilir enerji) en yenilikçi, uygun maliyetli çözümlerinden biri haline gelecek. Üründe, güneş panellerinin içine özel olarak yerleştirilmiş bir dizi aktif ve pasif fayans kullanıyor.

Tesla Solar Çatı’daki fikir, tüm çatınızı bu fayanslarla örtmek değil, enerji üretmek için alanın en verimli bölümünü seçmek oldu. Fakat bu ürün daha sonra geleneksel sistemlerin yaratabileceği kapasiteyle rekabet edecek. Ancak şimdilik amaç daha estetik açıdan hoş bir bakış açısı sağlamak. 

Bu paneller ne zaman kullanılabilir?

Elon Musk sosyal medya hesabı ile 2020’de belli bir süre geçtikten sonra uluslararası genişlemenin beklendiğini belirtti . Yani, kurulumların Avustralya’da yerel bir adım olarak başlamasını bekleyebiliriz. 

Avustralya yılda yaklaşık 20.000 yeni ev inşa ettiğinden, güneş çatı şirketleri için büyük bir fırsat bulunuyor. Ev alıcıları için, bu maliyeti ipotek boyunca uzatma seçeneği, teşvikleri daha da cazip hale getiriyor. Hatta birçok eyalette, indirimler halihazırda uygulanıyor. Ancak Tesla Solar Çatı’nın bu indirimlerin altına girip girmeyeceği belli değil.

Tesla Solar Çatı ile ne elde edersiniz?

Tesla Solar çatı panelleri 25 yıl güç garantisi (güneş ışığı varsa) ile destekleniyor. Her panel aşırı hava koşullarına dayanabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca türünün en iyisi olarak A Sınıfı UL 790 yangın sınıfına uygun olarak üretildi.

Tesla Solar Çatı, yeni bir ev inşa edenler için kesinlikle yatırıma değer bir seçenek olarak görülüyor. Bununla birlikte ürünü, mevcut bir mülkün çatısına uygulamak da tercih edilebilir.

Tesla Solar Çatı’ları incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Energy Matters

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir