30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tesla Elektrikli Araç Verimliliği İspatı için “Go Anywhere” Platformunu açtı

Kısa sürede asırlık otomobil devlerine meydan okuna Tesla’nun Kurucusu Elon Musk Elektrikli Araç Verimliliği İspatı için “Go Anywhere” Platformunu açtı.

Elon Musk Adeta Fosil Yakıtla çalışan araçla savaş atı. Elektrikli araçların verimliliğini gözler önüne sermek için Tesla, daha önce araç içi navigasyon sisteminde yer alan gezi planlayıcıyı web ortamına taşıdığını ilan etti. Platformun ismi Go Anywhere. Elon Musk;  Tesla sahiplerine birden fazla tam şarj gerektiren rotaları planlamaları için Superchargers ağlarını harita üzerinde bulmalarına yardımcı olmak üzere bir sistem geliştirdi.

Go Anywhere Google Haritalar ile koordineli olarak çalışıyor. Platformda araç sürücüleri listede olan Tesla araç modelini seçebiliyorlar. Bu aşamadan sonra ulaşmak istedikleri noktayı seçerek, rotalarında araçlarını şarj edebilecek Superchargers istasyonlarını görüntüleyebiliyorlar. Go Anywhere bu şekilde henüz yaygınlaşma aşamasında olan elektrikli araç şarj istasyonlarının planlı bir şekilde bulunması sağlıyor.

Go Anywhere Platformunda, bir diğer önemli hususta Fosil yakıt (Benzin yada dizel) kullanan bir araca kıyasla Elektrikli Tesla kullanan bir aracın kıyaslaması yapılarak Tesla Elektrikli aracın ne kadar tasarruf yaptığı gözler önüne sergileniyor.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.