30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tesla, Avustralya’daki Enerji Depolama Tesisini Büyütüyor!

AVURTRALYA(Enerji Portalı) – Güney Avustralya’nın uzak bir bölgesinde binlerce eve güç veren Tesla’ya ait enerji depolama tesisinin kapasitesinin artırılacağı belirtildi.

Fransız yenilenebilir enerji ve depolama geliştiricisi Neoen, Güney Avustralya’daki devasa Tesla bataryasının kapasitesinde %50 artış sağlanacağını ve enerjinin eyalete ulaşabilmesi için yolun açılmasına yardımcı olacak yenilikler ve hizmetler ekleneceğini bildirdi. Avustralya Hükümetinin hedefinin net % 100 yenilenebilir enerji ile gerekli enerjiyi sağlamak olduğu açıklandı.

Neoen, Tesla bataryasının büyümesi aynı zamanda pil depolama için şebekeye istikrar sağlama potansiyelinin ilk büyük ölçekli gösterimini de işaret etmektedir.  Avustralya’nın 2030’larda % 100 yenilenebilir enerjiye geçmek için rüzgar ve güneş enerjisi toplamaya devam etmesiyle elektrik maliyetinde düşüş sağlanacak.” diye bildirdi.

Tesis şuan Avustralya’da 30.000 eve güç veriyor…

Bataryanın kapasitesi 100 MW iken 30.000 eve güç veriyordu. Bataryanın büyütülmesiyle kapasite, 150 MW’ a çıkarılıyor.

Tesla’nın batarya sisteminin büyümesi konusunda Fransız enerji şirketi Neoen ve Avustralya hükümeti tarafından teşvikler verildiği belirtildi.

Kaynak: Reneweconomy

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.