TEST A.Ş. Türk sanayisinin kesintisiz enerji ihtiyacından yola çıkarak “güç elektroniği” konusunda faaliyet göstermek üzere İzmir’de kuruldu. 1980 yılında inverter ve elektronik kontrol cihazları üretmek için faaliyete başladı. 1986 yılında, ülkemizde hızla gelişen bilgisayar ve bilgisayar teknolojilerinin ihtiyacını karşılamak üzere Kesintisiz Güç Kaynağı üretimine başladı. Test A.Ş. tescilli markası TESCOM Kesintisiz Güç Kaynaklarını, TSE ve CE standartlarına uygun olarak ISO9001 ve 14001 kalite güvencesiyle 20’ye yakın mühendis ve 220’yi aşkın personelle, İzmir Menemen Ulukent Sanayi Sitesi’nde 8000m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretmektedir.
Konusunda 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan firmamızın seri üretimini yapmış olduğu cihaz sayısı 150.000’in üzerindedir. Dünya teknolojilerini yakından takip ederek, Ar-Ge çalışmaları ile cihazlarını sürekli geliştirmekte olan TESCOM, yurt içi UPS üretiminin önemli bir bölümünü karşılamakta ve Türkiye sınırlarını aşıp 40’tan fazla ülkede binlerce kullanıcıya ulaşmış olmanın gururunu yaşamaktadır.
TESCOM özel üretim İnverterler, Redresörler ve Frekans Konvertörleri gibi özellikli ürünleri ile de dünya çapında ürün ve servis hizmeti sağlamaktadır. Botaş Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hatları, Hidroelektrik Santralleri, Gölcük Donanma Tesisleri, Arçelik üretim tesisleri ve benzeri yerlerde cihazlarımız çalışmaktadır.

TESCOM 2003 yılında Türkiye’nin ilk Statik Transfer Anahtarını üretmiştir ve 2011 itibari ile 3 fazlı STS üreten tek Türk firması olmakla gurur duymaktadır. Yurt dışı piyasalarda da bu ürünle kendinden söz ettiren TESCOM’un cihazları Botaş, Nato, Siemens, Avea, Turkcell Teknoloji, Kahire Havalimanı gibi önemli noktalarda bulunmaktadır.

Son beş yıldır ilk 500 Bilişim Şirketi arasındadır ve KGK sektör sıralamasında firmamız sektör liderleri arasındadır.

Tescom İstanbul Bölge Müdürlüğü (Satış Ofisi) Adres: Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:7 Zemin Kat  Ümraniye / İSTANBUL
Tescom İstanbul Bölge Müdürlüğü Telefon0850 2778877
Tescom Web Adresi: www.tescom-ups.com
Tescom e-mail: info@tescom-ups.com