30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Tercihini Verimlilikten Yana Kullan Hem Sen Kazan Hem Türkiye Kazansın”

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türk halkının Enerji Tasarrufu Haftası’nı bir kamu spotu hazırlayarak kutladı.

“Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın” sloganıyla yola çıkarak bir kamu spotu hazırladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda:

“Enerji verimliliği için bir adım at. Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın. Enerji Verimliliği Haftası kutlu olsun.

Günlük yaşamınızda alacağınız önlemlerle enerjinizi daha verimli kullanıp, tasarruf edebilirsiniz. Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın.” ifadelerini kullanarak Enerji Tasarrufu Haftasını kutladı.

Yüzde %28’e kadar tasarruf, 700 liraya kadar varan kazanç…

Bakanlık, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ip uçlarını, yayınladığı kamu spotuyla duyurdu. Çocuklarda enerji verimliliği hakkında bilinç oluşturma, yetişkinlerde ise farkındalık yaratma amacıyla diğer kamu spotlarından farklı olarak 3D animasyonlar da kullanıldı. Söz konusu spotta, bina yalıtımı, aydınlatma ve tüm ev aletlerinde verimli ekipman dönüşümüyle faturalarda bir yılda yüzde 28’e kadar tasarruf sağlanabileceği vurgulandı.

“Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın” olan spot hafta boyunca ülkede enerji verimliliğine dikkati çekecek…

Kullanılmayan elektronik eşyaların prizden çıkarılması gerektiği belirtilen kamu spotunda, ortam sıcaklığını 21 dereceye düşürmek ve fazladan yanan ışıkları söndürmek gibi önlemlerle yılda 700 liraya yakın tasarruf edilebileceği belirtildi. Sloganı, “Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın” olan spot hafta boyunca ülkede enerji verimliliğine dikkati çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir