30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tepebaşı Belediyesi İklim Eylem Planı Hazır

ESKİŞEHİR(ENERJİ PORTALI)-Tepebaşı Belediyesi, “İklim ve Enerji için Belediye Başkanları Sözleşmesi”2019 yılında imzalanmıştı,bu kapsamda Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nı tamamladı.

Tepebaşı Belediyesi’nin ilk öncelikleri insan ve çevre odaklı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet veren, iklim değişikliği ile mücadeleyi sürdürülebilirlik politikası olarak benimseyen anlayışi ile gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında büyük önem taşıyan Tepebaşı Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Planı ile birçok temel adımı izledi. Bu adımlar arasında sera gazı salım envanteri, risk ve kırılganlık değerlendirmesi, iklim değişikliğinden etkilenen sektörler için iklim uyum eylemlerinin belirlenmesi gibi unsurlar yer alıyor.

Tepebaşı’ndaki yeşil alanların artırılmasını, enerji tasarruf uygulamalarının yaygınlaştırılmasını, yayalaştırma uygulamalarının genişletilmesini, güneş enerjisi kullanımının artırılmasını, geri dönüşüm bilincinin çoğaltılmasını, sürdürülebilir tarım için doğal kaynakların ve enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını hedefleniyor. Plan ile ayrıca sürdürülebilir ulaşım için elektrikli ve hibrit araçların kullanımının artırılması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.