30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

Teksas’taki En Büyük GES Projesi Faaliyete Geçti

ABD (Enerji Portalı) – ABD’li hizmet kuruluşu Duke Yenilenebilir Enerji, Teksas’taki en büyük güneş enerjisi projesinin faaliyete geçtiğini duyurdu.

100MW güneş enerjisi santrali Aralık 2019’da hayata geçirildi. Bu proje Andrews County’deki ilk büyük ölçekli güneş enerjisi projesi ünvanını aldı.

800 dönüm arazi üzerine kurulu 340.000 güneş panelinden oluşan projede, tepe inşaatı sırasında 240 kişi istihdam edildi.

Projeden üretilen enerji, ERCOT şebekesine teslim edilecek ve CoServ Electric ve Teksas’taki diğer yedi dağıtım kooperatifi adına Brazos Elektrik Enerjisi Kooperatifi A.Ş.’ye çok yıllı üç enerji alım anlaşması kapsamında satılacak.

Şubat 2019’da 7X Enerji’den edinilen Lapetus Solar projesi, Swinerton Yenilenebilir Enerji tarafından inşa edildi ve Duke Enerji tarafından yönetilecek ve işletilecek.

Duke Enerji Yenilenebilirler Başkanı Rob Caldwell, “Teksas ülkede güneş enerjisi için dördüncü sırada yer alıyor. Lapetus Solar’ın artık çevrimiçi olduğu ve topluluğun temiz enerji tesislerinin büyümesine katkıda bulunacağı için çok heyecanlıyız ” dedi.

Duke Enerji, ABD’de yenilenebilir enerji dağıtımında dördüncü sırada yer alıyor. Şirket, 2020’nin sonuna kadar 8.000 MW rüzgar, güneş ve biyokütle enerjisine sahip olma veya satın alma yolunda ilerliyor.

Kaynak: Renewableenergyworld

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir