30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEİAŞ’ın 380 kV Bartın Osb-Akçakoca Elektrik Enerjisi İletim Hattı projesi ÇED Raporu Onaylandı

Çevre ve Şehircilik Baknalığı tarafından 22 ocak’taki Duyuruda TEİAŞ’ın 380 kV Bartın Osb-Akçakoca Elektrik Enerjisi İletim Hattı projesi ÇED Raporu Onaylandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda

“BARTIN İli MERKEZ, ilcesinde TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜtarafından yapılması planlanan 380 kV Bartın Osb-Akçakoca Elektrik Enerjisi İletim Hattı projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir.

Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde BARTIN Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edebilir.

İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.