30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEİAŞ, KPSS 2020-2 Dönemi İçin Maaş Miktarlarını Açıkladı

ANKARA (Enerji Portalı) – TEİAŞ, “KPSS 2020-2 Döneminde Şirketimizi Tercih Edecek Adaylar İçin Bilgi Notu”nu içeren bir duyuru paylaştı.

TEİAŞ Genel Müdürlüğünde 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 3/c maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca ilan edilen pozisyonları tercih edecek adaylar için bilgi notu şu şekilde duyuruldu:

Şirketimizde sözleşmeli personel, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 3/c bendine göre istihdam edilmektedir.

Sözleşme ücreti;

UNVANEK ÖDEME DAHİL NET MAAŞ (BAŞARI ÜCRETİ HARİÇ)
Mühendis6.803,48 TL
Mühendis (vardiyalı)7.144,54 TL
Avukat6.190,04 TL
Tekniker5.905,73 TL
Tekniker (vardiyalı)6.296,61 TL
Not: Net maaşlar, %15 vergi diliminde ve bekar personele göre hesaplanmıştır.
  • Sözleşmeli Personelin sözleşme ücreti, temel ücret, başarı ücreti, kıdem ücreti ve varsa yabancı dil ücretinden oluşmakta olup, bu konuda 399 sayılı KHK’nin 26, 27, 28 ve 30. madde hükümleri uygulanmaktadır.
  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonucuna göre yabancı dil seviyeleri A olanlara temel ücretlerinin %10’u, B olanlara %5’i ve C olanlara %2’si oranında yabancı dil ödemesi yapılmaktadır.
  • Şirketimiz personelinin görev ve yer değişikliği işlemleri, Şirketimizin http://www.teias.gov.tr/ adresinden temin edilebilen Personel Yönetmeliği ve Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir.
  • Şirketimizde lojman imkânı bulunmakta olup; TEİAŞ Merkez ve Taşra Teşkilatı Konut Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde değerlendirme yapılmaktadır.
  • Şirketimize ÖSYM’ce yerleştirilmesini müteakip, ataması yapılarak göreve başlayan personelin, Teşekkülümüz Personel Yönetmeliği gereğince atandıkları iş yerinde en az 2 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Şirketimize ait pozisyonları tercih edecek adaylar, yukarıda belirtilen hususlar dışında her türlü konuda bilgi almak üzere İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.