30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEİAŞ ile Siemens Arasında Sözleşme İmzalandı

ANKARA (Enerji Portalı) – TEİAŞ, “Bilgi İşlem, İletişim Sistemleri, İKO Sistemleri Master Projesi”nden karşılanacak olan “SCADA/EMS Sisteminin İletişim ve Ağ Yapısının Yenilenmesi” projesi için SIEMENS Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Türkiye) ile sözleşme imzaladı.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), SIEMENS Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Türkiye) ile yaptığı sözleşme hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Finansmanı, yatırım programımızdaki “Bilgi İşlem, İletişim Sistemleri, İKO Sistemleri Master Projesi”nden karşılanacak olan “SCADA/EMS Sisteminin İletişim ve Ağ Yapısının Yenilenmesi” projesi için SIEMENS Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Türkiye) ile 21.09.2021’de sözleşme imzaladık. 

Süresi 26 ay olan ‟TEİAŞ SCADA/EMS Sisteminin İletişim ve Ağ Yapısının Yenilenmesi” projesi İletişim ve Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığımız ile Yük Tevzi Dairesi Başkanlığımız koordinasyonunda yürütülecek. Proje ile kontrol merkezlerinden transformatör merkezlerine kadar Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) ağlarında uçtan uça siber güvenlik önlemleri alınarak TEİAŞ SCADA/EMS Sisteminin iletişim ve ağ yapısının daha güvenli bir ortamda işletilebilmesi için donanım, yazılım ve sistemlerin temini ve tesisi sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.