30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEİAŞ, Eksik Kalan Teminat Tutarlarını Tamamlanması Gerektirdiğini Duyurdu!

ANKARA (Enerji Portalı) – TEİAŞ, İletim Sistemi Kullanıcılarının 2019 yılı iletim sistem kullanım ve sistem işletim tarifelerine göre hesaplanan teminat tutarlarından eksik kalan kısmın tamamlanması gerektiğini duyurdu.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), İletim Sistemi Kullanıcılarının 2019 yılı iletim sistem kullanım ve sistem işletim tarifelerine göre hesaplanan teminat tutarlarından eksik kalan kısmın tamamlanması ile ilgili bir duyuru yaptı. Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“İletim Sistemi Kullanıcılarının Teşekkülümüz ile imzalamış olduğu Sistem Kullanım Anlaşması’nın 16. Maddesi gereği, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Kararı ile belirlenen 2019 yılı iletim sistem kullanım ve sistem işletim tarifelerine göre hesaplanan teminat tutarlarından eksik kalan kısmın tamamlanması gerekmektedir.

Sistem Kullanım Yönetim Programı (SKYS) kullanıcı sayfanızda her bir sistem kullanım anlaşmanız kapsamında tamamlanması gereken ek teminat miktarı negatif işaretli ve kırmızı renkli olarak yer almaktadır.

Bahse konu ek teminatın, KEP adresinize gönderilen resmi yazımız ekinde yer alan formatta kesin ve süresiz banka teminat mektubu olması gerekmektedir.

Ek teminatların resmi yazımızın kep adresinize gönderilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde Teşekkülümüze gönderilmesini, aksi takdirde Sistem Kullanım Anlaşmasının ilgili maddelerine göre işlem yapılacağını bilgilerinize sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.