30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEİAŞ 154 kV Tatlıpınar RES TM-Balıkesir OSB TM Elektrik Enerjisi İletim Hattını Yapacak

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir ili, Karesi ve Altıeylül ilçeleri sınırları içerisinde 28,973 km uzunluğunda 154 kV Tatlıpınar RES TM-Balıkesir OSB TM Elektrik Enerjisi İletim Hattı yapımı planlanmıştır.

TEİAŞ tarafından yatırım programına alınan söz konusu projede, elektrik enerjisi iletim hattı güzergahı ile güzergahın sağından ve solundan 25 m.‟lik olmak üzere toplam 50 m‟lik koridor etki alanı olarak belirlenmiş olup, güzergahın sağından ve solundan 2,5 km olmak üzere toplam 5 km‟lik koridor ise inceleme alanı olarak belirlenmiştir.

Projede toplamda 2 adet nihayet direği ve 23 adet some noktası bulanacaktır. Güzergah boyunca ND.1-S.6 some noktaları Karesi ilçesi sınırlarında kalmakta olup, S7-ND.2 some noktaları Altıeylül ilçesi sınırlarında kalmaktadır. Etüt çalışmaları devam etmekte olan elektrik enerjisi iletim hattında yapılan arazi ve teknik çalışmalar sonucunda toplam direk sayısının 83 adete çıkartılması gerekli görülmüştür.

Tatlıpınar RES‟te üretilecek enerjinin mevcutta var olan 154 kV Balıkesir OSB Trafo merkezine aktarılmak suretiyle enterkonnekte sisteme girişi sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.