Tegnatia, Türkiye’den T-Dinamik A.Ş. ve Yunanistan’dan Egnatia Grubu’nun katılımıyla 2013 yılında kurulmuş olup, ana faaliyet alanı ”Anahtar Teslim” güneş enerji santrali kurulumudur.

T-Dinamik A.Ş. 2011 yılında Ak-Taş Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde kurulmuş olup, yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgar ve güneş enerjisi konularında, Türkiye, Yunanistan ve Romanya’da yatırımlar yapan bir şirkettir.

Egnatia Grubu ise 1980 yılında Yunanistan’da kurulmuş olup, inşaat ve mühendislik hizmetleri konularında Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, İngiltere ve Türkiye’de başarıyla faaliyet göstermektedir. Bu ülkelerdeki güneş enerji sanrali kurulumu 130MW’ı aşmış olup, ayrıca 60′ın üzerinde rüzgar ölçüm istasyonu kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Tegnatia’nın verdiği hizmetler başlıca orta ve büyük ölçekte güneş enerjisi projelerinin tasarım, uygulama, işletme ve bakımıdır.

Firmanın hedefi lisans geliştirilmesi konusunda bu hizmetleri güvenilir birşekilde sunmak, böylece yatırımın en kısa sürede geri dönmesini sağlamaktır.

Bu konuda ana tedarikçilerle yakın işbirliği içerisinde olan Tegnatia müşterilerine özel sistemleri dayanıklı ürün ve kaliteli hizmetlerle sunarak :

  • maksimum proje performansı
  • ekonomik çözüm
  • zamanında kurulum ve işletmeye alma
  • profesyonel proje yönetimi

Tegnatia Adres: KISIKLI MAH. INCIR SOK. No: 6/B CAMLICA-USKUDAR, Istanbul, Turkey
Tegnatia Telefon: 0216 5241234
Tegnatia Fax: 0216 5241243
Tegnatia Web Adresi: www.tegnatia.com
Tegnatia e-mail: info@tegnatia.com