30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tedaş’ın Ataköy’deki Arsasını Rubenis Klima Satın Aldı

Özelleştirme Yüksek Kurulu TEDAŞ’ın İstanbul Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’ndeki 3 bin 521 metrekarelik arsasının Rubenis Klima’ya satışına onay verdi.

TEDAŞ üzerinde kayıtlı bulunan Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’ndeki arsasının yeni sahibi Rubenis Klima. Temmuz 2017’de satışa çıkarılan TEDAŞ’ın söz konusu arsasının satışına  Özelleştirme Yüksek Kurulu  50 milyon TL mukabilinde Rubenis Klima’ya satılmasına onay verdi.

TEDAŞ’ın Arsası Tapuda 1091 ada 12 parselde yer alan taşınmazı Rubenis Klima almadığı takdirde 49 milyon 250 bin TL’ye LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na satılacak. O da almadığı takdirde 47 milyon 50 bin TL’ye Erlüks Lojistik’e satılacak. Erlüks Klima’da almadığı takdirde satış iptal edilecek.

Malzeme deposu olarak kullanılıyor

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından satışı gerçekleştirilen parsel Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından malzeme deposu olarak kullanılıyor. Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mahallesi’nde ve son derece kıymetli bir bölgede yer alan parselin çevresinde markalı konut projeleri yükseliyor.

TEDAŞ’ın arsa’sı Markalı Konutların Olduğu Bölgede

Üst gelir grubunun ikametine hitap eden bir bölgede yer alan arsanın yakın çevresinde markalı konut projeleri peş peşe yükseliyor. 4-5 yıl kadar önce Aşçıoğlu’nun Selenium Ataköy ve Selenium Retro’yu inşa etmesiyle başlayan dönemde daha sonra Nef’in 22’si, Artaş’ın Avrupa Residence Office Ataköy’ü, Özyazıcı İnşaat’ın Route İstanbul’u, Aziz Yapı’nın Ataköy Towers’ı gibi projeler geliştirildi. Satışa çıkarılan arsa, söz konusu projelere yürüme mesafesinde yer alıyor.

Çevresinde Şirinevler metro ve metrobüs durağı, Atrium AVM ve çeşitli siteler bulunan emlak, toplu ulaşım kolaylığı ile öne çıkıyor.
1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nda “kısmen gelişme konut alanı, kısmen park” lejantında kalan arsanın yapılaşma izinleri KAKS: 1,25 ve TAKS: 0,25 olarak şekilleniyor.

Arsaya nasıl ulaşılır?

D-100 Karayolu üzerinde Bakırköy – Yenibosna istikametinde ilerlerken Ataköy kavşağında sol kolda kalan Ataköy Bulvarına girilir ve Olimpiyat Evi önündeki kavşaktan sağ yöne, Uğur Mumcu Bulvarı’na dönülür.

Bulvar üzerinde yaklaşık 800 metre ilerledikten sonra sağ koldan Manolya Sokak’a ve sokağın sonundan sola Hanımeli Çiçeği Sokak’a ulaşılır. Konu taşınmaz bu sokak üzerinde Metro İstasyon Sokağı köşesinde, sağ kolda yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.