30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TEDAŞ, Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi’ni Hazırladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

TEDAŞ, EPDK Elektrik Piyasasında Kullanılacak Sayaçlar Hakkında Tebliğ kapsamında yer alan ve dağıtım sisteminde kullanılacak sayaçların, TEDAŞ-MLZ/2017-062.A işaretli Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi’ne uygunluğunun kontrol edilerek uygun olanların yayınlanması amacıyla kullanılacak Usul ve Esasları belirleyerek Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi’ni hazırladı.

Elektronik Elektrik Sayaçlarının Şartnameye Uygunluk Onayına İlişkin Usul ve Esaslar’ı yedi maddede topladı.

56 sayfadan oluşan Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi’nde ise kurum; 9 bölüm ile ayrıntılı bir şekilde elektronik elektrik sayaçlarının nasıl olması gerektiğini tarif ediyor.

Usul ve Esaslar’ı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/Elektronik-Elektrik-Sayaçlarının-Şartnameye-Uygunluk-Onayına-İlişkin-Usul-ve-Esaslar.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Elektronik Elektrik Sayaçları Teknik Şartnamesi’ni okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/Elektronik-Elektrik-Sayaçları-Teknik-Şartnamesi.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.