30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TBMM’de ETKB ve Bağlı Kuruluşlarının 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri Tamamlandı

ANKARA (Enerji Portalı) – TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Genel Kurul’da bütçe görüşmelerinin ikinci turu yapıldı.

TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Genel Kurul’da bütçe görüşmelerinin ikinci turu yapıldı. Bütçe görüşmelerinin 2. turunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu ile Helal Akreditasyon Kurumu’nun 2019 yılı bütçeleri ele alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakanı Fatih Dönmez Twitter üzerinden:

“TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığımız 2019 yılı bütçe görüşmelerini tamamladık. 2 yıl önce ilan ettiğimiz Milli Enerji ve Maden Politikamız doğrultusunda 2019 yılında da milletimizin aydınlık geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bütçemizin milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu süreçte emeği geçen Milletvekillerimize, Plan/Bütçe Komisyonu üyelerimize ve Bakanlıktaki arkadaşlarımıza teşekkür ederim. şeklinde açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.