30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tayvan’daki İlk GES, Yaklaşık 2 MW’lık Kurulu Güçte Olacak

JAPONYA (Enerji Portalı) – Önde gelen Japon yenilenebilir enerji şirketi Eurus Energy Group, ilk fotovoltaik santral projesinin ticari faaliyetine başladı.

Japonya’nın önde gelen yenilenebilir enerji şirketi Eurus Enerji Grubu Tayvan’daki ilk güneş enerjisi santrali projesinin ticari faaliyete başladığını duyurdu. Söz konusu faaliyetin başlamasıyla birlikte Eurus, şu anda yerküre çapında 15 ülkede enerji santrali işleten ya da inşa eden şirket durumuna geldi.

Santral, Tayvan’ın güneyindeki Pingtung bölgesinde yer alırken enerji üretimi için santrale URE Co. Ltd. tarafından üretilen güneş panelleri yerleştirildi. Üretim çıktısı 1985 kilovat olup ticari faaliyetler Aralık 2020’de başladı.

Tayvanlı yenilenebilir enerji üreticisi W Enerji Yatırım Ortaklığı tarafından geliştirilen projede Eurus, proje için kurulmuş şirket olan Helios Yeşil Enerji Şirketi‘nin %40 oranında payına yatırım koyacak.

Eurus Energy'nin Tayvan'daki İlk Fotovoltaik Santrali

Tayvan yönetimi, yenilenebilir enerjinin payını 2025 yılına kadar %20’ye çıkarmak üzere bir hedef belirledi, ayrıca yönetim, yenilenebilir enerjinin tanınırlığını genişletmek için bir tarife garantisinin benimsenmesi gibi yenilenebilir enerji kullanımına yönelik etkin çabalar göstermeye devam ediyor. 

Not 1: Eurus Enerji, Japonya’nın rüzgar ve güneş santralleri kuran ve işleten çok uluslu yeşil enerji şirketidir. Şirketin merkez ofisi başkent Tokyo’dadır.

Not 2: United Renewable Energy-URE Co. Ltd., Tayvan’ın en büyük yerkürenin ise başta gelen güneş paneli üreticisi şirket olup şirketin merkez ofisi Tayvan’ın Hsinchu kentindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.