30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tayvan İş Günü, Yeşil Enerji Şirketleriyle Sizleri Bekliyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Taiwan Business Day (Tayvan İş Günü), 12 Kasım 2019 tarihinde Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Türkiye ile Tayvan arasındaki ekonomik işbirliğini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Taiwan Business Day (Tayvan İş Günü), 12 Kasım 2019 tarihinde Türk ve Tayvanlı işadamlarını Fairmont Quasar İstanbul’da bir araya getirecek. Tayvan Dış Ticaret Bürosu (MOEA), Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA), Tayvan Yeşil Ticaret Proje Ofisi ve Tayvan Mükemmeliyet Kuruluşu tarafından düzenlenen etkinlikte akıllı makine, yeşil enerji, akıllı medikal ve helal ürünler alanlarındaki yenilikçi yatırımlar, devlet teşvikleri ve işbirliği olanakları değerlendirilecek.

Etkinlik Türk iş insanlarının Tayvan’ı farklı merceklerden izlemesi için olanaklar sunacak…

Dünyanın dördüncü en büyük takım tezgahları ihracatçısı olan Tayvan, 2018 yılında Türkiye’nin takım tezgahları ve aksesuarları ithal ettiği ülkeler arasında ikinci sırada yer aldı. Bu nedenle Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA), düzenlediği Akıllı Makineler Çözüm Forumu’na Tayvan’ın takım tezgahları sektörünün önde gelen firmalarını davet ederek akıllı fabrika yönetim sistemleri, elektrikli otomobiller için akıllı üretim çözümleri, bilgisayarlı kaynak sistemleri için komple çözümler, çok fonksiyonlu taşlama tezgahları, kalıp imalatı ve hizmet desteği için uzaktan komuta sistemleri gibi metal işleme alanındaki en yeni teknolojileri sergilemeleri için zemin hazırladı.

Taiwan Business Day bir yandan da akıllı makineler, yeşil enerji, akıllı medikal ve helal ürünlerde faaliyet gösteren lider Tayvanlı firmalar ile işbirliği yapmak isteyen Türk firmalarını birebir eşleştirme toplantılarında bir araya getirerek iki ülke arasındaki işbirliği olanaklarının araştırılmasını sağlayacak. Sektör forumları ve firmalar arası eşleştirme toplantıları Türk iş insanlarının Tayvan’ı farklı merceklerden izlemesi için olanaklar sunacak.

Alanında kendini ispatlamış Tayvanlı şirketler etkinlikte yer alacak…

Tayvan Akıllı Makineler Çözüm Forumunda söz alacak markalar arasında Da Jie Electric Machinery, Palmary Machinery, Sigma CNC Machinery ve Kao Ming Machinery’nin yanı sıra dünyanın en büyük beş pres makinesi üreticisinden biri olan Chin Fong Machinery ile akıllı çözümler ve kuruma özel ürünler geliştirip üreten Tayvan’ın lider markası YCM CNC bulunuyor.

Dünyaca ünlü üç şirketin temsil edileceği Tayvan Yeşil Enerji Forumu’nda ise yeşil enerjide dünyanın ikinci en büyük, Tayvan’ın ise en büyük PV üreticisi olan, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli motosikleti için enerji depolama çözümleri sunan United Renewable Energy ile dünyanın ilk beş elektrikli kablo ve tel üreticisinden biri olan TaYa Electric gibi firmalar yer alacak.

Tayvan Akıllı Medikal Forumu’nun iki katılımcısı ise her ikisi de Tayvan sanayi sektörünün en büyük ödülü sayılan Tayvan Mükemmeliyet Kuruluşu ödülünün sahibi olan AmCadBiomed Corp. ve EPED Inc. olacak.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.