30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Target, İhtiyacının Tamamını RES ve GES’ten Karşılayacak

ABD (Enerji Portalı) – ABD elektrik parekendecisi Target Corporation 2030 yılına kadar elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından temin edeceklerini söyledi.

Target, bu yenilenebilir enerji hedefleri doğrultusunda rüzgar ve güneşten elektrik üreten şirketlerle birkaç alım sözleşmeleri imzalandığını da duyurdu.

ABD’nin bağımsız enerji şirketi Leeward Renewable Energy LLC, yaptığı açıklamada, Illinois’te Bureau County’de inşa edilecek 79,4 ‘MW’lık Lone Tree rüzgar çiftliğinden üretilen enerjinin satın alımı için Target ile sanal bir enerji satın alma sözleşmesi (VPP) yaptıklarını belirtti.

Diğer bir anlaşma ise Engie North America Inc ile yapıldı. Target, Teksas’ta kurulacak 200 MW’lık Sand Fork güneş parkından 89 MW kapasiteye sahip 15 yıllık bir alım sözleşmesini imzaladı.

Target, şuan %22 oranında yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik temin ettiğini mevcut ilerleyişte ise 2025 yılına kadar bünyesinde bulunan firmaların elektrik ihtiyacının %60’ını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedeflediğini söyledi.

Daha çok rüzgar ve güneş enerjisine yatırım yapmayı planlayan şirket, 2020 yılına kadar 500 yerleşim yerinde çatı üstü güneş enerjisi sistemlerine de yatırım yapacağını bildirdi.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.