30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tandem Güneş Hücrelerinin Verimliliği Yüzde 28’e Çıkarıldı!

İNGİLTERE (Enerji Portalı) – Oxford PV araştırmacıları perovskite/silikon tandem güneş hücrelerinde yeni bir Dünya rekordu kırarak hücre verimliliğini %28’e çıkardılar!

Oxford PV araştırmacıları daha önce %27,3 olan hücre verimliliğini %28’e çıkardıklarını açıkladılar. United States National Renewable Energy Laboratory firması geliştirilen yeni hücreleri sertifikalandırdı.

Oxford PV’nin Baş Teknoloji Sorumlusu Chris Case konuyla ilgili, “%30 verimliliğin ötesini hedefleyen bir yol haritasıyla teknolojimizi zorlamaya devam ediyoruz.” dedi.

Oxford PV’nin gelen fonlarla birlikte daha parlak bir ilerleyiş gerçekleştireceği öngörülüyor. Şirket, bir araştırma projesi için İngiliz Hükümeti’nden 5 milyon GBP (6.3 milyon dolar) destek aldı. Ayrıca şirket, bu yılın başlarında diğer yatırımcılardan da 8.02 GBP (10.1 milyon dolar) destek almıştı.

 Oxford PV Üst Yöneticisi Frank Averdung:

“2018 Oxford PV için önemli bir yıl oldu. Verimlilik ve istikrar konusundaki teknolojideki ilerlememizin yanı sıra, üretim hattımız en büyük silikon güneş hücresi ve modülü üreticisi olma yolunda geliştiriliyor.

Ana sektör oyuncuları ile üretim kapasitemizi güçlendiren yeni işbilikleri sayesinde, perovskite fotovoltaikleri ticari aşamaya taşımak için adımlar atıldı.” diye belirtti.

Kaynak: PV Magazine

“Güneş Enerjisi Yeni Bir Döneme Girdi”

Güneş Enerjisinde Yeni Bir Teknoloji: HPEV

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.