30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TANAP Yönetimine Azerbaycan Hükümeti’ nden Anlamlı Ödül!

İstanbul (Enerji Portalı) – Azerbaycan’ın Şahdeniz Doğal Gaz Sahasında üretilen doğal gazı Türkiye’ye ve ardından Avrupa’ ya taşımak amacıyla inşa edilen Güney Gaz Koridoru’ nun en önemli ve büyük halkasını oluşturan TANAP’ın, zamanında ve öngörülenden daha düşük bütçeyle tamamlanması Azerbaycan Hükümeti’nden TANAP yönetimine ödül getirdi.

Azerbaycan’ ın petrol ve doğalgaz sektörüne verdiği değerin en önemli göstergesi olarak çağdaş Azerbaycan’ın kurucusu ve mimarı Haydar Aliyev‘in kararıyla meslek bayramı ilan edilen 20 Eylül Azerbaycan Neftçiler Günü, petrol sektörü bayramı olarak kutlanıyor. Dünyada, bu konudaki tek bayram olan Neftçiler Günü’nde Azerbaycan’ da petrol ve gaz sektöründeki başarılar ödüllendiriliyor.

TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol’un, Azerbaycan’da her yıl kutlanan Dünya Neftçiler Günü’nde Azerbaycan Devlet Başkanı İlhan Aliyev tarafından “Dostluk Madalyası” ile ödüllendirildiği duyuruldu. Aynı kapsamda TANAP CTO’su Mustafa Ayan ve TANAP Proje Direktörü Polat Rustamov da ‘Taraggi (İlerleme)’ madalyalarına layık görüldü.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından böylesi değerli bir ödüle layık görülmekten büyük gurur duyduklarını belirten Düzyol konuşmasında proje kapsamında destek olan herkese teşekkürlerini sunarak:  “1850 kilometre uzunluğu ile bugüne kadar Türkiye’de yapılan en büyük çap ve uzunluğa sahip boru hattı olan TANAP’ı planlanan tarihte tamamladık ve ayrıca çok titiz çalışarak proje bedelinde de büyük tasarruf sağladık. Çalışmalarımızın takdir edilmesi şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım adına çok değerli bir ödül oldu.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.