Talesun Solar Enerji, deneyimli ve işinde uzman Türk şirketlerinin avantajlarını Talesun Solar Germany’nin proje geliştirme uzmanlıklarıyla birleştiriyor. Talesun Solar tarafından imal edilmiş birinci sınıf FV solar modülleri de dahil olmak üzere, kaliteli bileşenlerin kullanımı FV’ye yapacağınız uzun vadeli yatırımlar için mümkün olan en iyi güvenliği sağlıyor. FV projenizi uygun fiyatlarla ve optimize edilmiş amortisman periyotlarıyla geliştirmek için size bu konudaki tutkumuzu ve bilgimizi sunuyoruz. Üstün kalite ve hizmet seviyelerimizi test etmeye davetlisiniz!

Türkiye: Fotovoltaik Proje Yatırımlarında Büyük Fırsatlar

On yıllardan beri Türkiye’de güneş enerjisinden yeterince faydalanılmamıştır. Metrekare başına ortalama 1,527 KWh güneş radyasyonu düşen Türkiye, güneş enerjisinden yararlanmak için ideal koşullara sahiptir. Bugün, yatırımcılara önemli getiriler sağlayan Türkiye Cumhuriyetindeki finansal yatırım ortamı da her zamankinden iyi durumdadır. Gelişen güneş teknolojisinin yanında, basitleştirilmiş onay süreçleri gibi yeni yasal düzenlemeler de  yatırımcılara mükemmel fırsatlar sunmaktadır. 2023’te yüzüncü yılını kutlayacak olan Türkiye bu vesileyle toplam enerji tedarikinin yüzde 30’unu yenilenebilir enerjilerden sağlamayı büyüme hedefi olarak belirlemiştir. Güneş enerjisi için hedef kapasite üç gigawatt olarak belirlenmiştir.

2011’de Türk Hükümeti fotovoltaik teknoloji yoluyla elektrik üretimi için tarife garantisini yükseltmiştir. 2012 sonu itibariyle toplam kurulu FV kapasitesi üç megawatt’a ulaşmıştır. Nisan 2012’den bu yana, bir MWp’ya kadar olan kurulumlar için (bu kapasite önceden 500 KWp idi) basitleştirilmiş izin süreçleri hayata geçirilmiştir. Ayrıca hükümet, güneş elektriği üretimi yoluyla kendi kendine yetme hedefinin önündeki tüm engelleri de kaldırmıştır. Sonuç olarak, fotovoltaik kurulum talebi büyük ölçüde artmıştır.

Talesun Solar Enerji A.Ş. Adres: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26 Kat:14    Maslak   34467 SARIYER /İSTANBUL
Talesun Solar Enerji A.Ş. Telefon: 0212 2147230
Talesun Solar Enerji A.Ş. Web Adresi: www.talesun.com.tr