30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SW TECH’in GES Kurulumları Kotra Güvencesinde

İSTANBUL (Enerji Portalı) – SW TECH Enerji, 10 kWe ve altı çatı tipi GES kurulumlarında sigorta poliçesi yapılması konusunda Kotra Sigorta ile anlaşma yaptı.

SW TECH Enerji, 10 kWe ve altı çatı tipi GES kurulumlarında sigorta poliçesi yapılması konusunda Kotra Sigorta ile anlaşma yaptı. Böylece Kotra Sigorta müşterilerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

SW TECH Enerji yetkilileri, “Müşteri odaklı çalışma anlayışımızda önemli bir yere sahip olacak bu sigorta şekli, müşterilerimizin montaj esnasında ve sonrasında yaşanabilecek olası sorunlara karşı tedirginliğini ortadan kaldıracaktır.” diyerek kamuoyuna ve müşterilerine yapmış oldukları bu anlaşmayı duyurdu.

kotra sigorta

Sigorta Sertifikası Nedir?

“GES montaj aşamasının” projenin kar ederek başlaması için hayati öneme sahip olduğunu belirten Kotra Sigorta enerji sektöründe sigortacılık faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Alınan her hizmetin müşteriler tarafından şeffaf olarak takip edilebilmesi, müşteriler tarafından verilen hizmete güven duyulmasını sağlar. Eksiksiz, doğru ve durumu takip edilebilen bir sertifika, kişilerin evlerinin üzerine kurulacak elektrik enerji sistemlerine ve montaj yapan firmalara olan güveni artırır. Bu sebeple, yaptırılacak sigorta poliçesi ile güneş enerjisi yatırımı yapacak kişilerin kafalarındaki soru işaretleri ortadan kaldırılarak, güneş enerjili yatırımların faydalarından daha fazla yararlanması sağlanabilir.

Kotra Sigorta ile 10 kW ve altı Çatı Tipi GES kurulumlarına sigorta poliçesi yapılabıliyor. Yaptırılan sigorta poliçesi, işletmelere özel sigorta sertifikasıyla birlikte teslim ediliyor ve internet ortamında müşteriler tarafından takibi yapılabiliyor.

Kotra Sigorta’nın sigortacılık hizmeti ile kurulum yapan firma sahibi ve çalışanları için de sigorta güvenceleri sağlanıyor. Böylece sigortalı firmalar, yaşanabilecek hasarlar sonrasındaki süreçte Korta Sigorta desteğiyle ticari yaşamlarına devam edebiliyorlar.

Montaj dönemi içerisinde belirli sigorta teminatlarının varlığı riskin minimuma indirilmesi ve proje karlılığı için çok büyük önem taşıyor. Kotra sigorta Güneş enerji Sektörüne sağladığı Sertifikanın arkasında, EPC Şirketlerinin Kurduğu Güneş enerji Ekipmanları için vermiş oldukları sigorta teminatlarını şu şekilde sıralıyor:

Yangın Teminatı

Hırsızlık Teminatı

Sel/Su Baskını, Fırtına Teminatları

Toprak Kayması Teminatı

Montaj Riskleri Teminatı (Mevcut Tesisler, Şantiye Tesisleri ve İnşaat Malzemeleri Dahil)

Deprem Teminatı

Terör ve Kötü Niyetli Hareketler Teminatları

Enkaz Kaldırma Masrafları Teminatı

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Teminatı

İşveren Sorumluluk Teminatı

Çapraz Sorumluluk Teminatı (poliçede sigortalı olarak yer alanların birbirlerine karşı sorumluluğu)

Tecrübe Devresi Teminatı (4 hafta)

Temiz/Pis Su Boruları ve İşlem Sorumlulukları Teminatı

Vibrasyon Hasarları Teminatı

Kurulum Sonrası Montaj Kusurlarına Bağlı Oluşacak Çatı Hasarları Teminatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.