30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D)

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D), “Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim” olgusu konusunda bilgi ve kapasite oluşturmak, konunun farkındalığını artırarak, ulusal ve uluslararası etkinliklerle yaygın etki yaratmak hedefi ile 2013 yılında kamu, iş ve akademi temsilcilerince kuruldu.

SÜT-D tüm etkinliklerinde resmi erk, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve medya ile yakın işbirliğinde olma ve “Sürdürülebilirlik” kavramı için tüm sosyal ve teknik yönleriyle uğraş vermeyi önemli görmektedir. Böylece bugün ve yarındaki insanoğlunun refah ve konforu için sivil toplumun gücü sunulacaktır.

Misyon

Günümüzün ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının sürdürülebilir şekilde karşılanabilmesini sağlamak amacıyla, topluma sunulan mal ve hizmetlerin üretim ve tüketim süreçlerinde verimliliğin artırılması, doğal kaynak israfının önlenmesi ve yerel ve küresel çevrenin korunmasına yönelik olarak farkındalık yaratıcı, eğitici ve her türlü bilgi akışını sağlayıcı faaliyetlerde bulunmak.

Vizyon

Bünyesinde topladığı alanında uzmanlaşmış akademisyenler, iş dünyası ve kamu temsilcileri ve sivil toplum örgütü mesupları ile birlikte sürdürülebilir üretim ve tüketim alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve hedefe yönelik yaklaşım ve uygulamalarıyla bölgesinde fark yaratan bir lider kurum olmak.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Adres: Ziya Gökalp Caddesi No:16/7, 06420, Kızılay,Ankara
Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Web Adresi: www.sut-d.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.