30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SunPower, Amerika’da Bulunan SolarWorld’ü Satın Alacak

Güneş ticareti mücadelesindeki en büyük iki isim artık bir şirket olacak. SunPower yine bir ABD üreticisi olacak ve SolarWorld P-Serisi modülleri üretmeye başlayacak.

 

SunPower, Oregon, Hillsboro’da bulunan SolarWorld Americas’ta% 100 hisseyi satın almayı kabul etti. SolarWorld Americas, Bonn’daki iflas mahkemesi tarafından yönetilen haliyle, çözümsüz SolarWorld AG’nin bir yan kuruluşudur. Diğer varlıklar, SolarWorld AG CEO’su Frank Asbeck’e yeni bir Alman şirketi kurmak için SolarWorld Americas Inc. ve SolarWorld Industries GmbH şirketlerini ayrı şirketlere dönüştürdü. Bu nedenle, anlaşma ABD ve Alman yetkililer tarafından onaylanmalı ve SunPower anlaşmanın önümüzdeki birkaç ay içinde kapanacağını umuyor.

SunPower, P-Serisi shingled güneş panelleri ve SolarWorld’ün eski ürünlerini yapmak için kullanmayı planladığı fabrikaya taze sermaye enjekte edeceğini söylüyor.

SunPower, Ohio’daki büyük fabrikasının ince film güneş enerjisi ürettiği First Solar’ın ardından, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci PV üreticisi olacak. Bu aynı zamanda daha fazla ticari eylem tehdidini ortadan kaldırır. SolarWorld, 2012 ve 2014’te Çin hücrelerine ve daha sonra Çin ve Tayvanlı hücrelere ve modüllere yönelik anti-damping ve anti-sübvansiyon tarifeleri ve Suniva’nın Bölüm 201 hücrelere ve modüllere ilişkin küresel tarifeler için yaptığı dilekçeye katılma konusunda dilekçe verdi. Suniva şimdi tasfiyeye girerken, iki şirket de başka bir ticaret davası açacak durumda olmayacak.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.