Sunplast Enerji, 1978’den beri Türkiye’de kimya ve plastik sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bugün alanında dünya lideri olan BASF A.G ve benzeri uluslararası firmalarla birlikte, plastik ve kimya hammaddeleri konusunda üretim ve distribütörlük faaliyetlerini halen sürdürmektedir.

2007 – Grup şirketi EcosunPV, Toronto-Kanada’da fotovoltaik panel üretimine ve güneş enerjisinden elektrik üretimine yönelik ürünlerin üretim, ithalat, satış ve servisine başladı.
2008 – Kanada ve daha yakın zamanda ABD’de güneş enerjisi tesislerinin kurulumuna yönelik hizmet veren BlueSunSolar firması kuruldu.
2009 – Sunplast Enerji olarak Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üretimine yönelik ürünlerin üretim, ithalat ve satışına başlandı.
2011 – Sunplast Enerji, Ankara’da TrueNorth Power (Kanada) lisansı ile güneş takip sistemleri (tracker) üretimine başladı.
2012 – “Güneş Enerjisi – Geleceğin Enerjisi” anlayışından hareketle yola çıkan Sunplast Enerji, güneş enerjisi santralleri için proje bazında mühendislik ve projelendirme / teknoloji ve ürün seçimi / ürün tedariği / inşaat ve kurulum / izleme ve bakım konularında faaliyet göstermektedir. Şirket Türk ve yabancı yatırımcılara güneş enerjisi yatırımları konusunda proje geliştirme ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üretimine yönelik uygulamaların sağlıklı ve doğru bir şekilde yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlayan Sunplast Enerji, Ankara, İstanbul ve Gaziantep ofislerindeki yetkin kadrosu ile tüm Türkiye’yi kapsayan çalışmalarını sürdürmektedir.

Sunplast tarafından sunulan hizmetler:
Proje Geliştirme
Başvuru ve Onay Süreçlerinin Yönetimi
Finansman ve Teşvik Çözümleri
Projelendirme ve Mühendislik
Teknoloji Seçimi
Ürün Seçimi ve Tedariği
İnşaat ve Kurulum
Devreye Alma, İzleme ve Bakım+

Sunplast Enerji Adres: Mustafa Kemal Mah. 2079 sk.Viagreen İş Merkezi No:2/A D:23 Çankaya Ankara
Sunplast Enerji Telefon: 0312 2862220
Sunplast Enerji Fax: 0312 2862225
Sunplast Enerji Web Adresi: www.sunplast.com