30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SUNGROW Energy SOLAREX Istanbul 2018’e Platinum Sponsor Olarak Katıldı

Güneş Enerji Sektörünün Türkiye’deki en büyük organizasyonu SOLAREX İstanbul 2018’de SUNGROW Energy Platin Sponsor olarak yer aldı.

SUNGROW Energy Ülke Müdürü Barış SÖZENER ve İş Geliştirme Direktörü Moritz ROLF, SOLAREX İstanbul 2018’de sektörel değerlendirmelerde bulundurlar.

SUNGROW inverter çözümleri konusunda dünyada lideri bir firmadır. 1997 yılında Çin’de kurulan firmanın yine ana merkezi Çin’de bulunmaktadır. Avrupa Yönetimi Munih’te olan SUNGROW 8 yıldan uzun süredir Avrupa’da faaliyet göstermektedir. Tüm faaliyet alanlarını özellikle de Satış, pazarlama, lojistik, ürün geliştirme alanlarını bu merkezden gerçekleştirmektedir. SUNGROW’un İspanya, Fransa, İngiltere ve Türkiye’de olmak üzere Avrupa bölgesinde 6 ofisimiz bulunmaktadır. Türkiye ofisinde 5 kişi çalışmaktadır.

ROLF; Özellikle Avrupa bölgesinde oldukça esnek ve yeni alanlar açıldığını belirtti. Bu sene Hollanda, ispanya oldukça önem arz ettiğini ve Fransa’nın büyümeye devam ettiğini vurguladı. Geçen sene Türkiye’de oldukça büyüdüğünden ve sektör çok iyi gittiğini de belirten Rolf; “Umarım bu sene de Türkiye için aynı başarıyı elde edebiliriz. Türkiye deki çalışanlarımız oldukça kalifiyeli ve başarma konusunda hiç şüphem yok.” dedi.

Kanalıma Abone Olun!

Çatı uygulamaları konusunda fikirleri nelerdir?

Rolf “Bu zamana kadar Türkiye arazi uygulamaları konusunda oldukça başarılıydı ve bizde bu anlamda oldukça güçlüyüz. Tabi çatı uygulamaları konusunda da SUNGROW küçük inverter alanında da güçlü. Çatı uygulamları konusunda Türkiye de bir büyüme yaşanacağı kesin. Bizde bundan kaynaklanacak olan talebi karşılama konusunda ürünlerimiz ile hazır olacağız. Tabi ki Türkiye güneşli ve arkadaş canlısı bir ülke. Burada olmaktan mutluluk ve keyif alıyorum. Çatı uygulamanın artması sektörün güçlenmesine ve dolaysıyla büyümesi konusunda vazgeçilmez bir alan.” Olduğunu ifade etti.

SOLAREX’ten beklentileri nelerdir?

Rolf; “Solarex de hem çatı uygulamaları konusunda hem de arazi uygulamaları konusunda ziyaretçileri bekliyoruz. Geçen sene daha çok arazi uygulamaları konusunda ziyaretçiler aldık. Bu sene ise iki alanda da ziyaretçiler görmekteyiz. Solarex geçen seneye nazaran ziyaretçi anlamında büyüdü. Firma sayılarının, potansiyel ziyaretçilerinin artması bizim adımıza sevindirici bir durum. SOLAREX’ten beklentimiz kaliteli network ağı oluşturmak, yeni partnerlerin sağlanması” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.