30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sungrow Dünyanın En Güçlü Dizi İnvertörünü Tanıttı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Münih, Mayıs 2019: İnvertör ve depolama teknolojisi alanındaki çözümler konusunda dünyadaki lider üretici Sungrow, Intersolar Europe 2019’da 1500 VDC dizi invertörü, SG250HX’i tanıttı. 250 kW’lık bu invertör olağanüstü bir performans sunmakta olup, bugün itibari ile ön sipariş verilebiliyor. Cihazların teslimatları 4. çeyrekten itibaren yapılacak.

250 kW’lık gücüyle SG250HX şu anda dünyanın en güçlü 1500 VDC dizi invertörü unvanına sahiptir. Maksimum 1500 VDC giriş gerilimi ve 800 VAC çıkış gerilimiyle DC ve AC kablo maliyetlerinden tasarruf edilmesine imkân sağlamaktadır. İnvertörün maksimum verim düzeyi %99 olup, daha yüksek üretim sağlayan çift yüzlü (bifacial) PV modüllerle uyumludur. İnvertör ayrıca 12 adet Maksimum Güç Noktası İzleyicisi (MPPT ) – Maximum Power Point Tracker) içermekte olup, optimum blok tasarımı ile 6,3 MVA kapasitede kuruluma imkan tanımaktadır. Örneğin ürün çoklu MPPT özelliği ile eğimli bir arazide bulunan PV enerji santrallerine mükemmel uyum sağlar.

IP66 koruma sınıfı ve C5 korozyon koruma sınıfı ile SG250HX kompakt invertörler, özellikle zorlu ortam koşulları için uygundur, örneğin çöl veya sahil bölgelerinde kullanılabilir. Akıllı fan soğutma sistemi sayesinde SG250HX, çok yüksek sıcaklıklarda bile çalışmaktadır. Invertör, hata tanıma ve akım-gerilim karakteristiği tarama fonksiyonları ile sistemin işletme ve bakımını kolaylaştırır. Dahili Anti-PID fonksiyonu, PID’ye bağlı modül yaşlanmasını azaltırken, opsiyonel güç hattı üzerinden iletişim (Powerline Communication PLC) ile ek bir iletişim kablolamasına da gerek kalmadan kurulum maliyetleri düşürülebilir. İnvertör entegre depolama arabirimi sayesinde, depolama sistemine de bağlanabilir.

“Dizi invertörler alanında çığır açan bir teknolojiyi Avrupa pazarına sunduğumuz için çok mutluyuz. Böylece müşterilerimizin yatırım getirisi potansiyelini maksimum seviyeye ulaştırmaktayız” Stefan Froböse, Sungrow EMEA Teknik Müdürü.

Avrupa’da sübvanse edilmeyen güneş enerjisi portföyleri alanındaki yatırımlarda ciddi bir artış gözleniyor. Aynı zamanda, yenilenebilir enerji alanındaki özel elektrik satın alma sözleşmeleri (PPA’lar) de anlam kazanıyor. Sungrow teknik inovasyonlarla tüm Avrupa’da şebeke paritesini mümkün kılmayı ve global kurumsal hedefi olan “clean power for all” anlayışını bir adım daha ileri götürmeyi bir hedef olarak belirlemiştir.

Sungrow hakkında

Sungrow Power Supply Co., Ltd. (“Sungrow”) tüm dünyada 82 GW’tan fazla kurulu ürünüyle (Mart 2019 itibarıyla) yenilenebilir enerji sektöründe invertör alanındaki çözümleriyle tüm dünyadaki lider hizmet sağlayıcılardan biridir. Şirket 1997 yılında Prof. Renxian Cao tarafından kuruldu ve bugün fotovoltaik alanındaki invertörlerin araştırılması ve geliştirilmesi alanında lider bir konuma sahip. Şirket, sektördeki en büyük Araştırma-Geliştirme ekibine sahiptir ve büyük ölçekli PV enerji santralleri, ticari uygulamalar ve evsel kullanım için PV invertör ve enerji depolama sistemlerinden yüzer güneş enerjisi çiftlikleri için uluslararası kabul görmüş çözümlere kadar çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Sungrow bu sayedefotovoltaik alanında 22 yıllık bir başarı hikayesini temsil eder. Ürünlerimiz 60’tan fazla ülkede %15’ten büyük bir pazar payı ile PV kurulumlara enerji sağlamaktadır.

Şirketimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.sungrowpower.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.