30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Şubat Ayında Enerji ve Maden Sektörlerinde 94 Şirket Kuruldu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – TOBB’un şubat ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre, şubatta toplam 8 bin 488 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 2 bin 844 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ un şubat ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre, şubatta toplam 8 bin 488 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 2 bin 844 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı.

Şubat ayında elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretim ile dağıtımı sektöründe faaliyet gösteren 29 şirket ile 2 gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı. Madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe ise 1 şirket ile 1 gerçek kişi ticari işletmesi faaliyetlerine son verdi.

Şubatta kurulan şirketlerin 51’i elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında, 43’ü madencilik ile taş ocakçılığı alanında faaliyete geçti. Kurulan gerçek kişi ticari işletmesi sayısı da şubatta elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ile dağıtımında 7, madencilik ve taş ocakçılığında 4 oldu.

Böylece, şubatta söz konusu sektörlerde 94 şirket ve 11 gerçek kişi ticari işletmesi kurulmuş oldu.

İlgili rapora aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.