30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
  • DOLAR
    6,283
  • EURO
    7,0099
  • BIST
    83828
Solar Çatı Hesaplama Modülü
MENÜ

“Şu An İtibarıyla Nüfusumuzun Yüzde 62’si Doğal Gaz Kullanır Hale Geldi”

ÇANKIRI (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çankırı’da ziyaretlerde bulundu. Dönmez, şu an itibarıyla Türkiye nüfusunun yüzde 62’si doğal gaz kullanır hale geldiğini ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çankırı’da ziyaretlerde bulundu. Çankırı’nın enerji açısından da iyi durum olan iller arasında yer aldığını belirten Dönmez, “Zaten elektrik gitmeyen köyümüz, mahallemiz yok. Yıl sonu itibarıyla 81 ilimize doğal gazımızı götürmüş olduk.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Batıda ne varsa doğuda da olacak” talimatıyla gösterdiği hedefi yerine getirebilmek için canla başla çalıştıklarını dile getiren Dönmez, “Şu an itibarıyla nüfusumuzun yüzde 62’si doğal gaz kullanır hale geldi, yüzde 70’i de erişebilir durumda. Bu yoğunluğa birçok Avrupa ülkesinde bile rastlamak mümkün değil.” diye konuştu.

Ulusal kalkınmanın, yerel kalkınmadan başladığını ifade eden Dönmez, şunları kaydetti:

“Ulusal kalkınma planlarımız yerel kalkınma planlarıyla uyumlu olursa ve aynı hizmet treninde yerimizi alırsak Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı olan 2023’e aynı heyecanla birlikte yol alacağız. Ülke zor günlerden geçiyor ama vatandaşımız ne olup olmadığının farkında. Hem içeride hem dışarıda birtakım tuzaklar kuruluyor. Bunun farkındayız. Siz, Cumhurbaşkanımızın arkasında dik durduğunuz müddetçe biz yedi düvel bir araya gelse eğilmeyeceğiz, dik durmaya devam edeceğiz, ama dikleşmeyeceğiz.” 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir