30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Standardizasyona Katkı Ödülü Aygaz’a Verildi

ANKARA (Enerji Portalı) – Aygaz, Dünya Standartlar Günü etkinlikleri kapsamında TSE ve TOBB işbirliğiyle düzenlenen ‘Standardizasyon Zirvesi’nde Standardizasyona Katkı ve Katılım ödülüne layık görüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın himayesinde, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetleriyle gerçekleştirilen Standardizasyon Zirve’si, geçtiğimiz hafta Ankara TOBB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Uluslararası standardizasyon kuruluşları ISO, IEC, CEN ve CENELEC’in üyesi olan TSE’nin farkındalık oluşturma faaliyetleri kapsamında düzenlenen zirveye, sektöründe lider firmalar ve üst düzey yöneticileri katıldı.

Aygaz, Uluslararası standartlara katılımın yolu olan Ayna Komitelere üye olarak, uluslararası standartların hazırlanmasına önemli katkılar sundu. Aygaz, ayna komitede standart hazırlama çalışmalarına verdiği katkılar nedeniyle Standardizasyona Katkı ve Katılım ödülüne layık görüldü.

Ödülü Aygaz adına Teknik ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Ali Kızılkaya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK‘ın elinden aldı.

“Özel Sektör Bakış Açısıyla Standardizasyon”, “Uluslararası Standardizasyon Sahası”, “Standardizasyona İş Dünyasının Katılımı”, “Sanayicinin Standardizasyona Katılıma Dair Kısıtları”, “Uluslararası Standardizasyonun Yolu” başlıklı oturumların gerçekleştirildiği zirvenin sonunda sanayiciler TSE’den beklentilerini de dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.