30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Stadyumların Enerjisi Güneşten Olsun”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Greenpeace’in başlatmış olduğu “Güneş İçin Omuz Omuza” projesinde destek verenlerin sayısı 43.636 oldu.

Greenpeace’in, “55 bin kişilik bir stadın maç boyunca harcadığı enerji 164 hanenin yıllık tüketimine eşit. Temiz bir gelecek için enerji dönüşümünde futbol kulüpleri öncü olabilir. Hareket geç, stadyumlar güneş enerjisiyle aydınlansın!” duyurusu ile başlattığı proje devam ediyor.

STK tarafından proje hakkında yapılan açıklamada şunlar belirtiliyor:

Üstelik güneş enerjisi en fazla istihdam yaratan teknoloji.

2018’de elektrik üretimindeki artışın üçte ikisi yeni kurulan güneş enerjisi santrallerinden geldi. Bugün güneş birçok ülkede şebeke paritesini yakaladı; güneş enerjisi üretmek, kömür ve nükleer kaynaktan enerji üretmekten daha ucuz hale geldi.

Bir stadyumdan bütün kente yayılan enerji.

Stadyumlar her kentin merkezinde yer alan, kitleleri çeken ve kültür yaratan yapılar ve elektrik kullanımında da kayda değer bir paya sahipler. Bir statta enerji kaynağı olarak güneşin kullanılması demek, bütün bir kente hatta ülkeye liderlik edecek bir adım atmak demek.

Koskoca stadyuma güneş enerjisi yeter de artar.

Gerekli düzenlemelerle üretilen elektriğin fazlasını şebekeye iletebilen kulüpler ayrıca ek gelir elde edebilir!

Gururumuzsun Antalya!

1.4 MW güneş enerjisi üreten panel kurulumuyla Antalya Stadyumu dünyada en büyük kuruluma sahip ilk on stadyumdan biri olarak büyük gururumuz. Darısı bütün kulüplerin başına!

Haydi taraftarlar, omuz omuza verelim, yeşil sahaların yeni yıldızı güneş olsun!

Son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.