SP Enerji Elektrik Ürfetim Ltd Şti adı altında Nisan 2009 tarihinde kurulan firmamız aynı konuda  faaliyet gösteren,  SR solar firması ile unvan karışıklığına sebep olduğundan Haziaran 2010 tarihinden itibaren SP Enerji Elektrik Üretim Ltd. Şti. adı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Şirketimiz  Elektrik ve Enerji sektörlerinde uzun yıllara dayalı mühendislik ve satış deneyimine sahip iki Elektrik mühendisi ve bir Ekonomist  tarafından kurulmuştur.

Şirketimiz yılda ortalama 2956 saat güneş enerjisi alan, Türkiyemizin güneyindeki en büyük endüstri kenti olan Adana’dadır.

Şirketimiz ana faaliyet konusu  güneş ve yenilenebilir enerji kaynaklı santral yeri belirleme, gerekli ölçümleri yapma, hesaplama ve sonuçları değerlendirme, fizibilite çalışmalarının yapılması, EPDK’ya ( Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) lisans başvuru dosyasının hazırlanması, lisans başvurularının sonuçlandırılması,  TEİAŞ veya TEDAŞ ile enerji bağlantı anlaşmasının yapılması, Santralın projelendirilmesi, Enerji İşleri Genel Müdürlüğüne Proje Dosyalarının hazırlanması, ve proje dosyalarının onaylarının alınması, anahtar teslimi santral yapımı, gerekli test ve devreye alma çalışmaları ve santral işletimidir.

Bu çalışmalar doğrultusunda ihtyaç duyulan finasmanın yaratılması amacıyla,  Bankalara Fizibilite raporunun hazırlanması, Kontr Garanti ve/veya Kredi Çıkartılması, Proje kapsamında, Teşvik araçlarından yaralanabilmek üzere  Hazine Müsteşarlığına veya Sanayi Odalarına gerekli dokumantasyonun hazırlanması ve  Teşviğin çıkartılması.

Güneş enerjisi ve hibrid çözümlerle ilgili olarak, gerek 500 kW’dan daha büyük santrallar, gerekse Konut, hastane, işyeri, park, bahçe ve buna benver yerlerde  münferid son tüketicilerin güneş enerjisinden elektrik üretimine, ve aydınlatma sistemlerine  yönelik olarak temsilciliğine almış olduğumuz EC, TUV, IEC, TSE, belgeli  dünyanın önde gelen firmalarının üretmiş olduğu PV panel, inverter, doğrultucu, akü, kontrol kumanda gibi ekipmanların entegrasyonu, satış ve pazarlama çalışmaları ana hizmetlerimiz arasındadır. Son tüketiciye yönelik anahtar teslimi çözümler üreterek satış öncesi ve sonrası tam müşteri memnuniyetini sağlamak  öncelikli görevimizdir.

SP Enerji Adres: Reşatbey Mh. Fuzuli Cd. Gülek Sitesi No:67      A Blok Zemin Kat 01120   Seyhan / ADANA
SP Enerji Telefon: 0322 4573232
SP Enerji Faks: 0322 4574343
SP Enerji Cep 1: 0532 2513594
SP Enerji Cep 2: 0545 3553535
SP Enerji Web Adresi: www.spenerji.com.tr
SP Enerji e-mail: info@spenerji.com.tr