30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Sosyal Sorumluluk Projesi Sayesinde KTEML Enerji Üretiyor!

KAYSERİ (Enerji Portalı) – Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (KTEML), çatılarına kurulan GES ile yenilenebilir enerji konusunda teorik ve pratik bilgilerini daha da geliştirecek.

Seferoğlu Elektrik tarafından yenilenebilir enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Proje ile; Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Lisanssız Çatı Güneş Elektrik Üretim Tesisi”ne sahip oldu.

Öğrencileri temiz ve çevre dostu güneş enerjisi üretimi hakkında bilgilendirmek, eğitimlerini desteklemek, okullarında bir uygulama alanına sahip olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje ile Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kendi elektriğini kendisi üretecek. Öğrenciler okullarında sahip oldukları güneş enerjisi santrali (GES) tesisi ile yenilenebilir enerji teknolojisinin gelişimini yakından takip edebilecek, teorik ve pratik olarak eğitimler alabilecek.

Yılda yaklaşık 20.000 kWh elektrik üretilecek

Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi çatısının üzerine gücü 240 Wp olan 48 adet panel yerleştirildi. İnvertör gücü 15000 VA ve kurulu gücü 11,52 kWp olan Çatı Üzeri GES ile Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yılda yaklaşık 20.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirilecek.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

1 Yorum

  • Hayrullah dedi ki:

    Geleceğin enerji verimliliğini artırmak için ana malzemelerin turkiyede uretimine teşvik etmek için icranin başı gerçek anlamda üretim desteğini ve gücünü kullanarak temiz enerjiyi teşvik etmek amacıyla ARGE çalışmalarını ve depolama alanlarindada ARGE çalışmalarını sürdürmesini bekliyoruz inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.