30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Son Teknolojili 5 MW’lık Cypress İzmir’de Üretiliyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – GE Yenilenebilir Enerji’nin İzmir’de yer alan rüzgar türbini kanadı üretim tesisinde, 500’üncü rüzgar türbini kanadını üretti.

GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde yer alan LM Wind Power’ın Türkiye, Avrupa ve Asya da dahil olmak üzere dünya genelinde artış gösteren rüzgar enerjisi talebine yanıt vermesi amacıyla üretilen 500 adet kanadın, toplamda yaklaşık 500 MW kapasitede enerji üretecek kadar rüzgar toplaması bekleniyor. Bu da Türkiye’deki yaklaşık 680.000 evin enerji ihtiyacını karşılamaya yetecek bir enerji kapasitesine denk geliyor.

Fabrikada GE’nin en yeni rüzgar türbini olan Cypress üretiliyor…

LM Wind Power’da GE’nin en yeni 5 MW kara tipi rüzgar türbini Cypress platformuna monte edilecek yenilikçi iki parçalı kanatların üretimine hazır hale getirilmesi hedefleniyor. Şu anda Bergama tesislerinde yüzde 26’sı kadın olmak üzere 450 personel çalışıyor ve bu rakam 2020’de 700’ün üzerine çıkacak.

“Cypress kara tipi rüzgar türbinini üretmekten heyecan duyuyoruz.”

Bergama Fabrika Müdürü Ozan Mamay, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son iki yıl boyunca bu tesiste çalışan ekibimizin ortaya koyduğu başarıdan gurur duyuyoruz ve tesisin devamlı olarak büyüdüğünü görmekten dolayı mutluyuz. Cypress kara tipi rüzgar teknolojisi, Türkiye’de ve dünyada elektrik maliyetlerini düşürmek için çok uygun ve biz de Bergama’daki tesislerimizde bu teknolojiye ait devrim niteliğindeki iki parçalı kanatları üretmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.