30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SON DAKİKA! Ermenistan Geri Adım Attı

İSTANBUL (Enerji Portalı) Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında yaşanan gerilim bugün de devam ediyor. Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonlarda işgal altındaki Ağdere ilinin Madagiz bölgesindeki bazı stratejik tepelerde kontrolü sağladı. 

7 Eylül Pazar sabahı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı. Her iki ülkede savaşa hazırlık için seferberlik ilan etmişti.

Azerbaycan ile ateşkes görüşmeleri yapmaya hazırız

Azerbaycan’ın operasyonları karşısında tutunamayan ve sürekli olarak mevzi kaybeden işgalci Erivan yönetimi geri adım attı. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, dün AGİT Minsk Grubu eş başkanları Trump, Putin ve Macron’un “acil ateşkes ilan edin ve müzakere başlayın” açıklamasının ardından bugün, “AGİT Minsk Grubu’nun arabuluculuğunda Azerbaycan ile ateşkes görüşmeleri yapmaya hazırız” açıklaması yaptı.

Sivil halk arasında ölü ve yaralılar var

Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklamasında, “Ağdam iline bağlı Hındıristan, Alibeyli, Ahmedağalı ve Seferli köyleri düşman tarafından ağır ateşe tutuluyor. Sivil halk arasında ölü ve yaralılar var” ifadesi kullanıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.