30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı ve beraberindeki heyet MTA’yı Ziyaret Etti

ANKARA (Enerji Portalı) – Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı Abdirashid Mohamed AHMED ve beraberindeki heyet Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı Abdirashid Mohamed AHMED ve beraberindeki heyet Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret kapsamında MTA’da ir toplantı düzenlenmiş olup, söz konusu toplantıda Genel Müdürümüz Sayın Cengiz ERDEM bir açılış konuşması yaparak, heyetin kurumumuza yapmış olduğu ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Somali Bakanı’na MTA faaliyetleri hakkında kendilerine bilgiler sunuldu. Daha sonrasında ise, MTA’nın yurtdışı faaliyetlerinden bahsederek, bu kapsamda Afrika’da öncelikli ülkelerimiz arasında Somali’nin de yer aldığını dile getirerek, ikili ilişkilerimizi güçlendirmek adına ziyaretin önemine bir kez daha vurgu yapıldı.

Somali Petrol ve Maden Kaynakları Bakanı da kurumu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ülkelerinin maden potansiyelleri bakımından zengin olduğunu ancak mevzuat ve altyapı eksikliği ve iç karışıklıklar nedeniyle bu potansiyeli değerlendiremediklerini ifade etti. Ülkelerindeki madencilik sektörünü desteklemek adına kurumumuzdan beklentilerini dile getirerek bu kapsamda bizlerle ortak çalışmalar yürütmek istediklerini ve bu konuda her türlü iş birliğine hazır olduklarını bildirdi.

Toplantı bitiminde, MTA’nın tanıtım filmi izlendikten sonra heyetle birlikte Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi ziyaret edilerek program tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.