30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Somali Enerji Bakanı’ndan EPDK’ya Ziyaret!

ANKARA (Enerji Portalı) – Somali Enerji Bakanı Hassan Abdi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya geldi.

Somali Enerji Bakanı Hassan Abdi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Abdi, Somali’nin düzenleyici kurum kurma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Abdi, Türkiye’nin bu alanda 20 yıldır edindiği tecrübelerden yararlanmanın kendileri açısında çok önemli olduğunu vurguladı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kardeş ülke Somali’nin düzenleyici kurum kurma çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bu kapsamda gerek çevrimiçi toplantılar gerekse Somalili uzmanların EPDK’da eğitim alması gibi ortak çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

Ziyaret kapsamında ayrıca EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Dış İlişkiler Grup Başkanı Mehmet Kürkçü; düzenleyici kurumların temel ilkeleri, EPDK’nın kurumsal yapısı ve Türkiye enerji piyasaları hakkında bir sunum yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.