30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Solonn Enerji Resmi Açılışı Sn.Taner Yıldız’ın Teşrifleriyle Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor Zirvesinde Yapıldı

Güneş Enerji Sektörünün Kısa süre’de önemli firmalarından biri haline gelen Solonn Enerji Remi açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız tarafından Kayseri’de Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor Etkinliğinde gerçekleştirildi.

Kayseri’de kurulan Solonn Enerji 1 yıldan kısa sürede hızla büyüme hedeflerine ulaşmış ve dünyanın pek çok ülkesine Panel panellerini ihracat edecek duruma gelmiştir. Solonn Enerji resmi açılışı Güneş Enerji sektörünün Kayseri’deki önemli buluşması Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor Zirvesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız Tarafından çok sayıda katılımcı ile birlikte 24 Şubat’ta Kayseri Hilton’da gerçekleştirildi.

Taner Yıldız; Enerji sektörü ve özellikle Güneş Enerji’sinin Türkiye için değerini vurgulayarak Solonn Enerji Fabrikasındaki üretimin ve Türkiye’deki benzer tüm fabrikaların Türkiye’nin Güneş Enerji sektöründeki konumunu güçlendireceğinin altını çizdi.

Taner Yıldız, Solonn Enerji CEO’su Ali Yılmaz ve firma yetkilileri ile birlikte Solonn Enerji’nin temsili resmi açılışı çok sayıda katılımcının huzurunda gerçekleştirildi.

Solonn Enerji Hakkında;

Solonn Enerji Merkezi Kayseri’de olan Türkiye’nin en ileri teknoloji ürünü güneş PV modülü imalat tesislerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Anadolu’nun merkezinde konumlanan ve gelişmiş teknolojilerin yanı sıra ISO 9001-2015 akredite imalat tesisi ile 20.000 m² alanda, 200 Mw/Yıl kurulu üretim kapasitesine sahip

Solonn Enerji Üretimine Eylül 2017’de başlamış olmasına ragmen şimdiye değin yurtiçinde toplamda 50 MW civarında üretim ve satış gerçekleştirmiş. ABD, BAE, Almanya, Dubai, Güney Afrika ve Nijerya’da yer alan ofisleri ile 2018 yılı için ihracat hazırlıklarınıda tamamlamış. Bu sene 120MW ihracat yapmayı hedefleyen Solonn enerji Yıla’a hızlı siparişlerle giriyor. Ayrıca ihracat kapasitesini arttırmak için serbest bölgeye 400 MW yatırım planıda bulunuyor.

Solonn Enerji Kayseri’de PV Modülleri üretmek üzere kuruldu.  Mevcutta  POLY-C 60 ve 72 Hücreli Modülleri 260 ila 320 Watt arasında üretim yapan firma son sistem teknolojileri kullanmakta. Hazırlanan ürünler tititlikle kontrol’den geçiyor. Tüm fotovoltaik modüller TUV, IEC 61215, IEC 61730-2 ve CE standartlarına göre üretilmektedir.

Solonn Enerji, sürdürülebilir enerji piyasasında güçlü bir temel oluşturmuş. Kısa sürede kendini ispat eden Solonn Enerji önde gelen güneş PV modülü üreticileri arasında yerini almış durumda. Sosyal sorumluluk projeleriylede aynı zamanda çevreci yaklaşıma sahip olan Solonn Enerji Güven ve dürüstlüğü ilke edinen bir anlayışla ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.