30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Solonn Enerji Genç Dinamik Kadrosuyla Hızla Büyüyor

Enerji sektörünün içinde Yenilenebilir Enerjinin her geçen gün payı daha da büyüyor. Yenilenebilir Enerji sistemleri arasında ise Güneş Enerji Sistemleri büyük önem taşıyor. Solonn Enerji Solar sektöründe Genç dinamik kadrosuyla Güneş gibi parlıyor.

Enerji Portalı olarak üyelerimizden Solonn Enerji’yi yerinde ziyaret ettik. Giriş’ten itibaren tertemiz modern bir tesis olarak inşa edilen fabrika son teknoloji ile donatılmış.

Solonn Enerji Merkezi Kayseri’de olan Türkiye’nin en ileri teknoloji ürünü güneş PV modülü imalat tesislerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Anadolu’nun merkezinde konumlanan ve gelişmiş teknolojilerin yanı sıra ISO 9001-2015 akredite imalat tesisi ile 20.000 m² alanda, 200 Mw/Yıl kurulu üretim kapasitesine sahip Solonn Enerji Dinamik bir Kadro ile hizmet veriyor. Yaş Ortalamasının 26 olduğu şirket dinamik ve hızlı aksiyonlar alarak büyüme yolunda

Solonn Enerji 1 Yıl Dolmadan Dünya’ya açılmış bile

Solonn Enerji Üretimine Eylül 2017’de başlamış olmasına ragmen şimdiye değin yurtiçinde toplamda 50 MW civarında üretim ve satış gerçekleştirmiş. ABD, BAE, Almanya, Dubai, Güney Afrika ve Nijerya’da yer alan ofisleri ile 2018 yılı için ihracat hazırlıklarınıda tamamlamış. Bu sene 120MW ihracat yapmayı hedefleyen Solonn enerji Yıla’a hızlı siparişlerle giriyor. Ayrıca ihracat kapasitesini arttırmak için serbest bölgeye 400 MW yatırım planıda bulunuyor.

Solonn Enerji Kayseri’de PV Modülleri üretmek üzere kuruldu.  Mevcutta  POLY-C 60 ve 72 Hücreli Modülleri 260 ila 320 Watt arasında üretim yapan firma son sistem teknolojileri kullanmakta. Hazırlanan ürünler tititlikle kontrol’den geçiyor. Tüm fotovoltaik modüller TUV, IEC 61215, IEC 61730-2 ve CE standartlarına göre üretilmektedir.

SOLONN, sürdürülebilir enerji piyasasında güçlü bir temel oluşturmuş. Kısa sürede kendini ispat eden Solonn Enerji önde gelen güneş PV modülü üreticileri arasında yerini almış durumda. Sosyal sorumluluk projeleriylede aynı zamanda çevreci yaklaşıma sahip olan Solonn Enerji Güven ve dürüstlüğü ilke edinen bir anlayışla ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.