30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SOLARTR 2018’e Sayılı Günler Kaldı!

İSNTABUL (Enerji Portalı) – Türkiye güneş enerjisi sektörü dair iki yılda bir düzenlenen SOLARTR 2018, yenilenen tarihi ve yeri ile 29-30 Kasım’da İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule’de gerçekleştirilecek.

Türkiye güneş enerjisi sektörünün öncü kuruluşlarının katılımıyla iki yılda bir düzenlenen SOLARTR 2018, yenilenen tarihi ve yeri ile 29-30 Kasım’da İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule’de gerçekleştirilecek. Ülkemizin yükselen sektörü güneş enerjisinin geleceği, üniversiteden sanayiye, kamu sektöründen sivil topluma tüm paydaşların bir araya geleceği SOLARTR 2018’de görülmesi planlanıyor.

Bilim ve teknoloji ağırlıklı teması ile bu yıl beşincisi düzenlenecek…

Bilim ve teknoloji ağırlıklı teması ile bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan “SOLARTR Konferans ve Sergisi”, 2 gün boyunca güneş enerjisi paydaşlarını buluşturacak.  Üniversite, sanayi, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri işbirliğinde düzenlenen etkinlik güneşe dair merak edilen tüm konularda yine dopdolu bir programa sahip. 100’ü aşkın bilimsel sunuma ve poster bildiriye ev sahipliği yapacak olan konferansta, uzman konukların katılımıyla 2 gün boyunca sektörün gelişimi ve gelecek planları değerlendirilecek.

SOLARTR 2018’in bu yılki gündem başlıkları şu şekilde belirlendi:

  • Yerli Üretim ve ARGE
  • Çatı Uygulamaları
  • Yerel Yönetimler ve Güneş Enerjisi
  • Güneş Enerjisi Finansmanı
  • Yenilenebilir Enerjide Depolama ve Elektrikli Araçlar
  • Güneş Enerjisi ve İletişim

Depolama ve elektrikli araçlar için özel oturumlar yapılacak…

Enerji gündeminin en güncel başlıklarından olan depolama ve elektrikli araçlar için özel oturumlara yer verilirken yenilenebilir enerji kooperatifleri, BIPV (Mimari Amaçlı Güneş Pili) ve SHC (Güneş Isıtma ve Soğutma) teknolojileri için atölye çalışmaları düzenlenecek.

SOLARTR 2018 ‘in kayıt formu için buraya tıklayabilirsiniz.

SOLARTR 2018 ‘in Taslak Programına buradan ulaşabilirsiniz: SOLARTR2018_Taslak Program

Ayrıntılı bilgi için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.