30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SOLAREX, 2020 Yılı Etkinliğine Hazır!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji sektörü alanında uluslararası etkinliği olan SOLAREX Fuarı, 2020 yılındaki organizasyonu ile sektöre heyecan katmayı planlıyor.

2 – 4 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

13. kez düzenlenecek olan fuar, bu yıl da güneş enerjisi endüstrisinin uluslararası en büyük ve prestijli organizasyonunu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kosgeb, dernek, birlik, THY ve 60’tan fazla yayın ve kuruluşun desteklediği fuar, Türkiye’nin bu sektördeki öteden beri var olan yasalar, yeni yasalaşan ve yasalaşacak olan konular çerçevesinde son teknolojilerin vitrini olması sebebiyle çağdaş bir hizmet sunuyor.

Dünyanın en büyük enerji devlerinin de bulunduğu binden çok markanın temsil edildiği fuar özellikle ihracat anlamında Türk sanayiinin ümidi oluyor ve yüksek oranda ticaret hacminin gerçekleşmesine sebep oluyor. Dünyada en kaliteli güneş kaynağının olduğu ülkemizde bu sektörde yeni oluşmaya başlayan çatı ve depolama sistemleri ve diğer alanlar için büyük önem taşıyan Solarex 2020 bütün yatırımcılar için çok büyük imkan sağlıyor.

SOLAREX’e birbirinden değerli ulusal ve uluslararası isimler destek veriyor…

TAITRA, IBESA, Solar Novus Today, ENF Solar, PV-TECH, PV TECH POWER, Guangzhou Int’l Solar PV Exhibition, Inter Solar Europe, Inter Solar North America PV Magazine, Solar Power International, Energy Taiwan, The Energy Data, 10Times yanı sıra Africa OGBE, European – Ukrainian Energy Agency, Solar Ukraine 2020, MESİA, BİGMEV, Galder, Ostim ve Turkish in Renewables, Solarex İstanbul Fuarı’nın partnerleri arasında yer alıyor. Medya Partnerleri fuarın dünya genelinde tanıtılması için destek oluyor.

“Geçen yıl 5 kıta da 12 yurt dışı fuara katılarak tanıtım yaptık. Bu yıl kapsamı daha da genişletmeyi planlıyoruz.”

Fuarın ülkede ve sektörde yaşanan sıkıntılara rağmen istikrarlı büyümesine devam ettiğini belirten Proje Müdürü Yasemin Albayrak, “Sektörün en önemli randevusu için yine heyecan doluyuz.” diyerek yaptıkları hazırlıkları özetledi:

“Ekip olarak fuarımızı özellikle yurt dışında tanıtmaya büyük önem veriyoruz. Geçen yıl Amerika’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıta da 12 yurt dışı fuara katılarak tanıtım yaptık. Bu yıl kapsamı daha da genişleterek özellikle yurt dışından satın alıcıları İstanbul’a getireceğiz. Sektörümüz adına çok güzel gelişmeler oluyor ve daha güzel müjdelerle katılımcılarımızın karşısında olacağız.”

Detay Almak İçin Tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.