30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SOCAR Türkiye Yönetiminde Görev Değişikliğine Gidildi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Mehmet Sezgin oldu.

Petkim, STAR Rafineri, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP), Petkim Rüzgar Enerji Santrali (RES), Bursagaz, Kayserigaz gibi dev şirketleriyle Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı olan SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü’ne Mehmet Sezgin getirildi.

Mehmet Sezgin, 20 yıldan beri sektörde yer alıyor…

SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak atanan Mehmet Sezgin; Boğaziçi mezunu ve Fransa’da MBA eğitimi almış, 20 yıldan fazla tecrübesi bulunan profesyonel bir kimlik olarak karşımıza çıkıyor.

Boğaziçi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Mehmet Sezgin, MBA eğitimini INSEAD’de tamamladı.

İş hayatında 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Sezgin’in kariyer hayatı, bankacılık sektöründe analistlik yaparak başladı. Buradan sonra kariyer hayatına Turkcell ile devam eden Mehmet Sezgin, yatırımcı ilişkileri ve iş geliştirme bölümleriyle çıktığı yolda ilerlemeyi sürdürdü. Garanti Yatırım’da da görev alan Sezgin, bu pozisyonların ardından; ABN Amro Bank’ta başkan yardımcılığı görevine geldi. 2010 yılına gelindiğinde; ÜNLÜ&Co.’ya geçerek burada 9 yıl çalışan Mehmet Sezgin, söz konusu şirkette en son yönetici direktörlük yaptı. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki mevcut iş birliğinin ekonomik anlamdaki simgesi haline gelen SOCAR’la Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak 2 Eylül’den bu yana görevini sürdürüyor. 

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.