30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Smart Energy & EPC (Smart Solar)

Smart Energy, Güneydoğu Avrupa’da faaliyet gösteren bir yenilenebilir enerji üretim, yatırım, danışmanlık ve mühendislik şirketidir. 2017 yılı ilk yarısı itibariyle 76 MWp’lik kendi santral yatırımı bulunmakta olup, 300MWp’tan fazla projeye danışmanlık ve kurulum hizmeti vermiştir.

Mühendislik ve yatırım alanındaki başarılarına, 2017 yılı ortasında devreye aldığı Türkiyenin en büyük güneş paneli fabrikasını açarak üretimi de katmıştır. Tam kapasite çalışmaya başladığında 1.200MWp üretim büyüklüğünde olacak olan tesis Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli fabrikası olacak. İlk etapta devreye alınan 400 MWp’lik 4 hatta, Çift Cam, Perc, Bifacial gibi yeni nesil ürünlerin yanısıra standart modüller de üretilmektedir.

Uzunca bir süre Mühendislik, satın alma ve inşaat (EPC) firması olarak hizmet vermesinin yanı sıra kendi yatırımlarını da yapıyor olması, yatırımcıların başından geçen bütün süreçleri birinci elden tecrübe etmesine olanak sağlamaktadır. Smart Energy, kendi deneyimlerini, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karşılaşılabilecek sorunları oluşmadan çözümlemek için kullanırken, güçlü mühendislik knowhow’ı sayesinde yüksek kaliteli, güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Smart Energy’nin 2017 yılı ilk yarısı itibariyle kendi yatırımları;

> Bulgaristan – 24 MWp kurulu güç,
> Romanya – 7 MWp kurulu güç,
> Yunanistan – 6 MWp kurulu güç,
> Türkiye – 39 MWp çalışan ve inşaat halinde santral

Bunun yanında 300’ün üzerinde projeye teknik danışmanlık ve EPC hizmeti de vermiş olan Smart Energy’nin Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve Türkiye’de toplam 300 MWp’lık bir danışmanlık ve kurulum deneyimi bulunmaktadır.

1MWp’lık bir güneş santralinin, karbonsuz bir yaşam sunmada 100,000 büyük çam ağacı kadar yardımcı olacağını yani 800,000 kg CO2 salınımını engelleyeceğini bilen ileri görüşlü firmamız, 2020 yılına kadar doğayı koruma çalışmalarına 1000 MWp’lık kurulu güce ulaşarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kurduğu bütün güneş enerjisi santrallerinde yüksek motivasyonlu, deneyimli ekibi ile sistem dizaynı sırasında hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan ve optimum verimli sistemi tasarlayan Smart Energy, bu sistemleri metal konstrüksiyondan, güneş paneline, eviriciye kadar TIER 1 malzeme kullanarak hayata geçirmiş ve bu sayede ön görülenden %20 daha iyi üretim rakamlarına ulaşmıştır. Aynı zamanda, hızla büyüyen ve gelişen Smart Energy’nin başarısı, kalitesi ve hizmet anlayışı son üç yıldır sürekli yenilenmeye layık görülen TUV SUD sertifikası ve Bureau Veritas’tan ISO 9001:2008 sertifikası ile de kanıtlanmıştır.

Smart Energy Fabrika Adres: GOSB Tembelova Alanı, Cadde 3200, Gebze / Kocaeli
Smart Energy Fabrika Telefon: 0262 6737100
Smart Energy Fabrika Fax: 02626737103
Smart Energy Web Adresi: smartsolar.com.tr
Smart Energy e-mail: info@smartsolar.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.