30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


SİVAS’TA YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETECEK FİRMALARA BELEDİYEDEN DESTEK

SİVAS (Enerji Portalı)_Sivas Belediyesi ve Vakıf Katılım, güneş enerjisi santrali kurmak isteyen firmalar için hem danışmanlık hem de finansal destek hizmeti sağlayacak. 

Sivas Belediyesi ve Vakıf Katılım, yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretmek isteyen firmalar için yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.  Belediye iştiraki olan SİDAŞ ve Vakıf Katılım bu proje için protokol anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında büyük ve orta ölçekli KOBİ’ler, sanayi ve ticarethaneler, fabrikalar ve organize sanayi bölgelerindeki firmalar için Sivas Belediyesi tarafından finansal destek ve danışmanlık hizmeti sağlanacak.

PROJELERİN FİNANSE EDİLMESİ AMAÇLANIYOR 

“Güneş Enerji Santrali ve Akıllı Şehirler” kapsamındaki projeleri finanse etmeyi amaçlayan iş birliği protokolü, Sivas Belediyesi Toplantı Salonu’nda imzalandı. İmza törenine Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Vakıf Katılım KOBİ Bankacılığı Müdürü Lokman Avcı katıldı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Bilgin, “Kendi enerjisini üretmek isteyen sanayicilerimizi desteklemek amacıyla Türkiye’de ilk kez hayata geçecek anlaşmayı imzaladık. Bu protokol ile sanayimizin ve yüksek enerji kullanan işletmelerimizin yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretmesini hedefliyoruz. Bu sayede hem kendi finansmanlarına hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak çevreci projeleri hayata geçirmesidir. Bu noktada SİDAŞ ve Vakıf Katılım yetkililerine teşekkür ediyorum. Şehrimize ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.