30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Siemens Gamesa, Enerji Depolama ile Hibrid Projelerine Odaklanıyor

Önde gelen türbin üreticisi Siemens Gamesa, rüzgarın ötesine geçerek güneş ve depolamaya sahip hibrit sistemlere geçiyor. Şirket, hibrid sistemlerin büyüyen bir odak alanı olduğunu konusunda oldukça ısrarlı gibi gözüküyor.

Şirketin baş teknoloji sorumlusu Antonio de la Torre Quiralte, GTM’ye Siemens Gamesa’nın rüzgar pazarına bağlı kaldığını söyledi. Bununla birlikte, şirket yenilenebilir enerji kesintilerini azaltmak adına diğer teknolojilere giderek daha fazla ilgi duyuyor.

“İş stratejimizin bir parçası olarak, CEO’larımızdan ve yönetim kurulumuzdan, yeni teknolojilere devasa bir yatırım yaparak, piyasaya, kısa süre sonra, yenilenebilir enerji tedariğinin istikrarlı bir şekilde sağlanmasına olanak sağlayacak çözümler getireceğimizi açık bir şekilde gözüküyor.

Yük kapasitesini istikrarlı sağlayabilen sistemlerin geliştirilmesi, rüzgar ve güneş gibi potansiyel olarak tamamlayıcı nesil teknolojilerin kısa dönemde devreye girecektir.. Ancak depolama, denklemin büyük bir parçasıdır. Buda “Kesinlikle yol haritamızda.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.